Informacje i porady o dietach

Czy papryczka chili to afrodyzjak?

Czy papryczka chili to afrodyzjak?

Papryczka chili nie tylko dodaje pikanterii potrawom, lecz jest również naturalnym afrodyzjakiem. Dodać może więc pikanterii Twojemu związkowi. Jest również naturalnym spalaczem tłuszczu, termogenikiem, ponieważ przyspiesza metabolizm i podnosi temperaturę ciała.

Chili jako afrodyzjak w kuchni

Planujesz intymne zbliżenie po kolacji? Nie bój się pikantnych przypraw. Chili rozpali was oboje. Nie decyduj się na sycące, tłuste potrawy, po których oboje będziecie czuć się ociężali i ochota na figle minie bezpowrotnie. Lepiej zdecydować się na lekkie, orientalne potrawy. W grę wchodzi na przykład kuchnia indyjska lub meksykańska. Chili jest dość ostre, dlatego nie przesadzaj z jej ilością, ponieważ zbyt duża ilość przyprawy może przytłumić lub nawet zabić smak potrawy.

Po zjedzeniu ostrzejszego posiłku zaczną wasze ciała zaczną wydzielać endorfiny. Dodatkowy kieliszek czerwonego wina nie zaszkodzi. Tętno przyspieszy, i oboje będziecie mieć ochotę na deser. Chili jest świetnym naturalnym afrodyzjakiem, ponieważ nadaje się jako dodatek do bardzo wielu potraw.

Mieszanki przyprawowe bardzo często zawierają chili w swoim składzie. Chyba najbardziej znaną z nich jest curry, która podbiła i zupełnie opanowała całe Indie. Jest dobrze znana również w Polsce.

Chili na słodko, z czekoladą

Podobno czekoladę z chili pił sam Casanowa. Ostrzejsza wersja czekolady nie jest zbyt popularna w naszym kraju, jednak nie oznacza to, że nie warto jej spróbować. Wystarczy potraktować ją jak zwykłą gorącą czekoladę, tylko z odrobiną pikanterii. Czekolada sama w sobie również jest afrodyzjakiem, dlatego taki deser dla dwojga kochanków może okazać się idealny.

Uważaj jednak, gdyż chili jest ostre i drażniące – nie tylko w smaku. Zdecydowanie powstrzymaj się przed zabawami w zlizywanie czekolady z ciała partnera czy partnerki, zwłaszcza zaś z miejsc intymnych. Podrażnienie może być bardzo bolesne, i szybko skończy się wasz romantyczny wieczór.

Podobne zasady ostrożności zachować również podczas gotowania. Jeśli przyprawiasz posiłki dodając przyprawy palcami, wówczas musisz bardzo dokładnie wyszorować ręce zanim dotkniesz czyichś miejsc intymnych. Proste umycie rąk wodą z mydłem nie pozbędzie się wszystkich drobin chili i może dość do podrażnienia.

Czy chili odchudza?

Tak, chili odchudza. Podnosi temperaturę ciała, czyli działa termogenicznie. Przekłada się to na łatwiejsze spalanie tłuszczu podczas wysiłku fizycznego, również podczas seksu. Co to oznacza? Możesz jednocześnie przyprawić swoje życie seksualne i spalać dodatkowe kalorie. Wystarczy szczypta sproszkowanej papryczki chili!

Przeczytaj również o innych afrodyzjakach: naturalne i najsilniejsze afrodyzjaki.

By: NaDiecie