Informacje i porady o dietach

Czy owsianka jest zdrowa?

owsianka

Często zdarza się, że owsianka jest źle kojarzona przez większość osób jako coś, co niekoniecznie smakuje zbyt dobrze. Dlaczego tak jest? Same płatki owsiane z mlekiem faktycznie nie mają jakiegoś wybitnego smaku, jednak kiedy zaczniemy improwizować w kuchni i pododajemy drobne składniki jak choćby owoce, odrobinę miodu czy też syropu z agawy plus różnego rodzaju ulubione bakalie, zauważymy, że nasza owsianka jest naprawdę bardzo smaczna, a przy tym zdrowa i fit.

Owsianka i jej właściwości

Owies jest bogactwem wielu witamin i minerałów. Jest bogate w białko i bardzo dobry zestaw aminokwasów. Zjedzenie owsianki dostarcza naszemu organizmowi witaminy takie jak B6, B1 oraz E. Działa bardzo dobrze na koncentrację i pamięć, przeciwdziała zmęczeniu i rozdrażnieniu, pomaga nam szybciej przyswajać wiedzę, działa antydepresyjnie, dzięki czemu nasz zły nastrój ulega zdecydowanej poprawie. Owsianka spowalnia starzenie się naszego organizmu. Owies zawiera najwięcej błonnika ze wszystkich zbóż, co oznacza, że zapewnia nam obniżenie poziomu cholesterolu i zapewni uniknięcie wielu chorób.

Owsianka a zdrowie

Zapobiega otyłości i cukrzycy typu 2, reguluje procesy wydalnicze, wzmacnia układ immunologiczny i zapobiega namnażaniu się komórek nowotworowych. Owsianka zawiera dodatkowo bardzo cenne i zdrowe tłuszcze. Zapobiega także powstawaniu miażdżycy. Owsianka jest idealnym daniem dla osób, które są na diecie. Przyspiesza nasz metabolizm, zawiera bardzo dużo cennych i zdrowych związków, a przy tym syci nas. Podsumowując owsianka jest bardzo zdrowa i warto ją jeść jak najczęściej.

By: Aneta R.