Informacje i porady o dietach

Ćwiczenia dla ciała i ducha

pilates

Aktywność fizyczna powinna towarzyszyć każdemu w jego codzienności. Jednakże nie powinna to być jakakolwiek aktywność. Wiadomo jest, że ćwiczenia zazwyczaj męczą i są trudne. Aby zrealizować pewien cel, musimy się natrudzić. Jednakże nie zawsze tak być musi. Bardzo dobrym w tym miejscu rozwiązaniem są bowiem ćwiczenia pilates. W tych ćwiczeniach nie ma bowiem niczego skomplikowanego. Co więcej, można przy nich się zrelaksować. Nawet więc jeśli mieliśmy ciężki dzień w pracy, jesteśmy zmęczeni, to udział w ćwiczeniach z zakresu pilates mogą nam pomóc się odprężyć.

Dla kogo jest pilates?

Jest to bardzo słuszne pytanie. Skoro mowa jest o ćwiczeniach fizycznych, to można by pomyśleć, że elementem koniecznym jest posiadanie dobrej kondycji. W tym przypadku nic bardziej mylnego. Aby móc wziąć udział w zajęciach pilates, aby móc z nich korzystać, nie trzeba posiadać bardzo dobrej kondycji. Nie są to bowiem żadne skomplikowane pozycje, ćwiczenia. Pilates został wymyślony po to, aby pozwolić tancerzom uzyskać szybszy powrót do pełni sprawności po kontuzji. Tym samym są to ćwiczenia dla zawodowców i dla amatorów; dla sportowców, tancerzy oraz zwykłych ludzi. Nie tylko kobiety mogą w nich wziąć udział, ale także wielu mężczyzn. Dzięki zajęciom pilates można uzyskać takie cele jak:

– poprawienie kondycji ciała,

– zrelaksowanie się, pozbycie się stresu,

– szybszy powrót do zdrowia po kontuzji,

Celów jest wiele, ale ważne jest, aby ćwiczyć pod czujnym okiem instruktora. Dzięki temu można ćwiczyć po prostu skutecznie.

Ćwiczenia ze sprzętem

Pilates to specyficzne ćwiczenia. Można wykonywać tutaj różnego rodzaju pozycje, różnego rodzaju ćwiczenia. Jednocześnie też można używać bardzo różnego sprzętu do owych ćwiczeń. Przykładowo może to być piłka do pilates, ale oczywiście specjalna piłka. Pilates można także ćwiczyć we własnym domu, aczkolwiek w tym przypadku warto mieć ze sobą pewne filmy instruktażowe, płytki z tymi filmami. To pozwoli prawidłowo wykonać każde ćwiczenie. Mimo tego, że owe ćwiczenia nie są bardzo skomplikowane, to jednak prawidłowość ich wykonywania jest czymś bardzo istotnym. W trakcie tych ćwiczeń warto także korzystać z reformerów, ze specjalnych łóżek do pilates. Pozwalają one uzyskać jeszcze większą skuteczność. W tym względzie można zapoznać się z tym, co mamy umieszczone na stronie http://pilatespolska.pl/. Te informacje pozwolą ćwiczyć pilates skuteczniej i przekonają nas do tych ćwiczeń. O ich skuteczności przekonało się już wiele osób.

By: Aneta R.