Informacje i porady o dietach

Czy żeń-szeń to afrodyzjak?

Czy żeń-szeń to afrodyzjak?

O życie seksualne należy dbać. Różne czynniki jak chociażby stres, niewłaściwe odżywianie, brak aktywności fizycznej, ukryte choroby mogą wpływać na obniżenie libido, mogą wpływać i wpływają na pogorszenie jakości erekcji. W tym względzie można wspomagać się różnymi suplementami i lekami dostępnymi nawet bez recepty. Jednakże bardzo ważne jest tutaj to, aby skonsultować się z lekarzem. Poza tym jak najbardziej warto jest zadbać o różne aspekty w swojej codzienności. Mowa jest mianowicie o większej ilości czasu przeznaczonego na sen, na odpoczynek jak również na aktywność fizyczną. Takie działania na pewno nas wspomogą w naszych staraniach o wyższy poziom życia seksualnego.

Dieta, suplementy i afrodyzjaki – w walce o zadowalające życie seksualne

W trosce o pełne zadowolenie z życia seksualnego nie można nie zadbać o właściwą dietę. W tym elemencie istotnym jest zadbanie o dietę zbilansowaną, bogatą w różne składniki odżywcze i nie przetworzoną w sposób sztuczny. Nie jest to proste, ale na pewno jest to jak najbardziej możliwe. Szczególne miejsce w diecie zajmują bez wątpienia afrodyzjaki. Już od czasów starożytnych szukano magicznych składników poprawiających jakość seksu, wpływających pobudzająco na zmysły człowieka. Dzisiaj mamy do czynienia z większą wiedzą na ich temat i tym samym możemy z powodzeniem sięgać po produkty, które wzmogą nasz apetyt seksualny. Do najpopularniejszych afrodyzjaków należy zaliczyć:

  • ostrygi i owoce morza,
  • owoce i warzywa,
  • papryczki chilli,
  • cynamon,
  • czekolada,
  • lubczyk,
  • żeń-szeń

Pobudzająca moc żeń-szenia

Tak naprawdę żeń-szeń to jedyny składnik roślinny, którego działanie pobudzające zmysły jest udowodnione naukowo. Żeń-szeń jest znany już od bardzo dawna i jest też ceniony, jako afrodyzjak. Roślina ta powoduje, że mamy do czynienia ze zmniejszeniem się częstotliwości zaburzeń erekcji, a tym samym całkiem słusznie znajduje się on także w składzie wielu preparatów poprawiających ten czynnik. Kolejnym aspektem, który także jest udowodniony w sposób naukowy, jest wpływ żeń-szenia na podniesienie poziomu libido. Jak to działa? Za to wszystko, za pozytywny wpływ żeń-szenia na potencję seksualną wpływ ma na pewno skład żeń-szenia.

Składnikiem podstawowym, na który chcemy tutaj zwrócić uwagę, są ginsenozydy. W bardzo podobny sposób działają one tak jak składowe leków przyjmowanych przy zaburzeniach wzwodu. Preparaty, które oparte są w swoim składzie na żeń-szeniu powodują, że mamy do czynienia ze zwiększoną ilością produkowanego tlenku azotu. Jest on bardzo ważny z uwagi na to, że jest on niezbędny w procesie erekcyjnym.

Żeń-szeń ma wiele pozytywnego do zaproponowania współczesnemu człowiekowi. Oprócz wspomnianych już ginsenozydów, w jego składzie mamy obecnych wiele witamin oraz minerałów. Dzięki temu ogólne zdrowie człowieka może na tym sporo skorzystać. Żeń-szeń ma kilka swoich odmian. Każda z nich jest związana z wieloma korzyściami dla zdrowia, ale tak naprawdę najwięcej pozytywnego można uzyskać dzięki zastosowaniu żeń-szenia białego.

Zioło wpływa na układ nerwowy, zapobiega wielu różnym chorobom, pozwala poczuć się znacznie lepiej. Istotnym elementem jest to, że żeń-szenia nie powinniśmy postrzegać tylko i wyłącznie jako afrodyzjaka. Wpływa on korzystnie na całokształt naszego zdrowia, co równocześnie też ma oczywiście odbicie także w kondycji seksualnej człowieka. Stosowanie samego korzenia żeń-szenia jest oczywiście możliwe, aczkolwiek łatwiejszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po produkty, które zawierają w sobie ów składnik w odpowiednich dla zdrowia proporcjach.

By: NaDiecie