Informacje i porady o dietach

Zmiany w diecie, które wpłyną pozytywnie na męską potencję

Zmiany w diecie, które wpłyną pozytywnie na męską potencję

Efektywna dieta zwiększa poziom testosteronu w organizmie. Obniżenie potencji jest coraz większym problemem. Pojawia się już u młodych mężczyzn. Problemy spowodowane są wysokim poziomem stresu. Źle wpływa również siedzący tryb życia i niska w witaminy dieta. Nie wpływa pozytywnie na pociąg seksualny. Masę panów pyta, jak zwiększyć libido. Spora cześć z nich jest skłonnych sięgnąć po lekarstwa czy poddać się zabiegom. Dość często jednak nie przynoszą one oczekiwanych  wcześniej rezultatów. Wystarczy wprowadzić parę zdrowych zmian do swojej diety. Przedstawimy pomysły jak podnieść swoją potencję bez konieczności przyjmowania leków lub poddawania się trudnym operacjom.

Produkty spożywcze, podnoszące potencje seksualną

Trzeba pamiętać o tym, aby wybierać mięso i produkty mleczne niezawierające antybiotyków ani hormonów. Jagnięcina, wołowina, jajka, drób i produkty mleczne powinny być wolne od związków chemicznych.

Warzywa –najlepiej zielone, czyli pietruszka, brokuły, kolendra, różne rodzaje sałat

Świeże nasiona i wszystkie orzechy – nasiona dyni, nerkowiec, orzech włoski, sezam i migdały

Owoce –jabłka, jeżyny, cytryny, maliny, kiwi i truskawki, czyli takie o niskim indeksie glikemicznym.

Kwasy omega 3 – prace badawcze pokazują, że omega 3 wzmacnia układ krążenia, posiada funkcje przeciwnowotworowe sprawia, że błony komórkowe są mocne i elastyczne.

Kwas linolowy – minimalizuje ilość tłuszczu a zwiększa ilość tkanki mięśniowej.

Witamina E – bardzo ważna witamina, która przeznaczona jest do zachowania sprawności seksualnej, inaczej zwana witaminą młodości i seksualności.

Witamina B12 – poprawia krążenie krwi i produkcję tlenu w organizmie.

Arginina – mało kto wie, ale jej właściwości są znane ze wspomagania produkcji tlenku azotu, który jest niezbędny do wzwodu. Arginina występuje w orzechach.

Cynk – ma wpływ na pozytywne funkcjonowanie prostaty, składnik odżywczy, który zawierają suplementy diety na potencję.

Tylko regularne spożywanie posiłków bogatych w minerały i dobre gatunkowo produkty spożywcze sprzyja poprawie stanu zdrowia. Po zmianie diety na lekką, przyczyni się do dobrej sprawności fizycznej a skutki będą długofalowe.

Zakazane produkty

Logicznym jest, że zakazane produkty, to takie, które są niezdrowe i niepełnowartościowe. Wpływają niekorzystnie na męską potencję. Dla poprawy zdrowia warto wyeliminować:

Cukry proste – doprowadzają do zaburzeń erekcji

Sól – prowadzi do nadciśnienia i również zaburzeń erekcji

Alkohol – obniża poziom testosteronu

Białe pieczywo – podwyższa poziom estrogenu i obniża poziom testosteronu

Kwasy tłuszczowe trans – spożywanie ich skutkuje wzrostem złego cholesterolu, otyłości i cukrzycy, kwasy trans znajdują się w margarynach, kremach do ciast, tortach.

Warto unikać zupek w proszku, gotowych dań i sosów, tłustego majonezu, chipsów i frytek.

Oczywiście zawsze pojawia się pytanie czy sama dieta poprawi stan zdrowia. Jest wiele czynników zewnętrznych i uwarunkowanych genetycznie. Jednak lekarze zanotowali sporą poprawę erekcji u mężczyzn, którzy stosowali specjalną dietę i wprowadzili do niej związki poprawiające sprawność seksualną. Zdarzają się również panowie z ostrzejszą formą zaburzenia, w takim wypadku warto pomyśleć o skontaktowaniu się z lekarzem lub (jeżeli zaburzenie jest na podłożu psychicznym) seksuologiem, następnie zaś dokonać zakupów w zaufanym sklepie z suplementami diety.

By: NaDiecie