Informacje i porady o dietach

Wizyty domowe internisty we Wrocławiu

Wizyty domowe internisty we Wrocławiu

Interna (z łac. internus, wewnętrzny) to nazwa jednej z najpopularniejszych specjalizacji działu medycyny, zajmującej się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem schorzeń narządów wewnętrznych.

Ze względu na przepełnione oddziały internistyczne we wrocławskich szpitalach, przy ostrych infekcjach, czy wysokiej gorączce można skorzystać z pomocy lekarskiej bez wychodzenia z domu. W stolicy Dolnego Śląska oraz innych polskich miastach wizyty domowe prowadzone są wg ściśle określonych zasad, wytyczonych przez lekarską Radę Programową.

Czym zajmuje się internista?

Kiedy zaczynamy odczuwać niepokojące dolegliwości w pierwszej kolejności udajemy się do internisty. Czyni go to naszym lekarzem pierwszego kontaktu. W zakres jego obowiązków wpisuje się nie tylko wspomaganie zdrowotne, ale również wsparcie i przeprowadzona w sposób zrozumiały i rzeczowy rozmowa na temat zdrowia i rokowań pacjenta. Można zwracać się do niego z problemami dotyczącymi schorzeń wszystkich układów m.in. odpornościowego, oddechowego, pokarmowego, moczowego i krążenia. Zajmuje się także chorobami reumatycznymi, serca i tarczycy, a także odtruciami alkoholowymi i kierowaniem na szczepienia. To od niego pochodzi pierwsza diagnoza i to on decyduje o ewentualnym skierowaniu pacjenta do innych specjalistów lub do szpitala. W razie potrzeby wypisze nam receptę lub zwolnienie lekarskie. Ze względu na szeroki zakres specjalizacji internista musi mieć rozległą wiedzę na temat szeroko pojmowanej fizjologii człowieka.

Gdzie szukać Internisty we Wrocławiu?

Ze względu na fakt, że internista prowadzi diagnostykę osób niewymagających podjęcia metod zabiegowych, lekarz może udzielać konsultacji nie tylko w swoim gabinecie, ale również w domu pacjenta. Lekarza w Internecie można znaleźć np. pod hasłem: „Internista wizyty domowe Wrocław”. Jest to wygodne rozwiązanie w przypadku nagłych zachorowań lub prowadzeniu terapii schorzeń przewlekłych. Podczas wizyty domowej możliwe jest wykonanie EKG, pomiaru ciśnienia tętniczego, a także określenie poziomu cukru we krwi. W Internecie można znaleźć wiele portali medycznych, na których lekarze oferują konsultacje domowe w godzinach od 7:30 do 22:00, a nawet całodobowe.

Szukając w Internecie lekarza internisty możemy znaleźć opinie pacjentów na temat jego praktyki lekarskiej. Mamy możliwość rejestracji online oraz dostęp do informacji o płatnościach i kosztach wizyty, które w przypadku wizyt domowych wahają się najczęściej w granicach 110-200 zł. Domowa wizyta lekarska wiąże się z wieloma korzyściami. Pacjent nie traci czasu na stanie w długiej kolejce, unika kontaktu z innymi chorymi, a badanie jest mniej stresujące. Wizyta lekarska może trwać bez pośpiechu nawet 60 minut. Na terenie Wrocławia i okolic specjaliści wykonują swoje usługi najczęściej do 2h od przyjęcia zgłoszenia. Należy jednak pamiętać, że w stanie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia należy skontaktować się z pogotowiem ratunkowym pod numerem 999 lub 112.

By: NaDiecie