Informacje i porady o dietach

Zioła w domowej apteczce

zioła

Zioła obecne w domowej apteczce mogą nam pomóc w uzyskaniu poprawy zdrowia lub jego utrzymaniu na dobrym poziomie. Nie wszystkie obecne w naturze zioła mające działanie prozdrowotne łatwo jest zdobyć. Jednakże mamy dostępnych wiele takich, które jak najbardziej warto mieć w domowej apteczce. Zioła możemy stosować zarówno w tym celu, aby móc poprawić swoje zdrowie, możemy je zastosować w różnych chorobach, ale jednocześnie też możemy je stosować profilaktycznie.

 Które z ziół warto mieć w swoim posiadaniu w domu?

Na pewno jest kilka takich szczególnych, których posiadanie może być bardzo korzystne dla zdrowia. Mowa jest między innymi o lawendzie, mowa jest o mięcie, którą możemy zakupić nawet w zwykłym sklepie spożywczym. Poza tym również możemy w domowych zasobach mieć takie zioła jak czarny bez, dziurawiec, melisa, szałwię czy też rumianek. Na temat tych ziół możemy mówić, że są one względnie bezpieczne. Pojęcie względne dotyczy na pewno sytuacji, w której nie leczymy się na żadną chorobę, nie przyjmujemy na stałe leków, które mogą wchodzić w różne reakcje z ziołami. Ponadto oczywiście nie można przesadzać z przyjmowaniem określonych ziół, gdyż w zbyt dużych dawkach mogą one być szkodliwe.

Istotnym elementem jest to, że owe zioła, które tutaj wymieniliśmy, nie są drogie. Tym samym ich zakup do domowej apteczki nie wymaga posiadania jakichś specjalnych środków w domowym budżecie. Zioła są tym elementem, który może okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem niż przyjmowanie tylko leków syntetycznych. To znacznie zdrowsze dla różnych funkcji organizmu.

By: Aneta R.