Informacje i porady o dietach

Zdrowa serwatka i co z tego?

białko

Jeśli mówimy o serwatce, to na pewno nie możemy nie wspomnieć o tym, że jest ona produktem, który dla człowieka jest bardzo zdrowy, która może nam wiele zaoferować. Jednakże ze sportowego punktu widzenia nie można o samej serwatce zbyt wiele dobrego powiedzieć. Można natomiast zachwycić się efektami stosowania białka serwatkowego. De facto serwatka i białko serwatkowe nie są tym samym produktem, aczkolwiek mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Białko serwatkowe wywodzi się z serwatki.

Bez tłuszczu i laktozy

Jednakże, jeśli mówimy o białku serwatkowym, to mówimy o produkcie, który nie zawiera już w sobie laktozy ani tłuszczu, a jeśli nawet je zawiera, to w śladowych ilościach. W samej serwatce ilość laktozy i tłuszczu jest natomiast dosyć spora. Białko serwatkowe jest pewną proteiną, która znajduje się we wszelkich produktach nabiałowych, w tym głównie mamy na myśli mleko. Aby móc mówić o białku serwatkowym, samą serwatkę należy poddać specyficznym procesom, w wyniku, których możemy dokonać pewnych przeobrażeń. Mowa jest przede wszystkim o procesie ultrafiltracji, dzięki czemu właśnie białko jest wyizolowane, a przeważająca ilość laktozy oraz tłuszczu usunięte.

Przyswajalność białka

Aby móc mówić o najlepiej przyswajalnej postaci białka serwatkowego, otrzymany w procesie ultrafiltracji produkt zostaje poddany jeszcze suszeniu, a więc tym samym otrzymujemy postać sproszkowaną, nadającą się do stworzenia sportowej odżywki gotowej do samodzielnego przygotowania. Sama serwatka jest dla nas bardzo zdrowa i może przynieść wiele korzyści, ale cóż z tego, skoro w odniesieniu do sportowców, w odniesieniu do realizacji określonych celów sportowych, sama serwatka nie ma żadnych pozytywnych działań, ale dopiero po przeobrażeniu w białko serwatkowe możemy mówić o jak najbardziej korzystnym wpływie na ludzki organizm, na poszczególne aspekty sportowe owego ludzkiego organizmu. Białko serwatkowe to w tej chwili jedna z najbardziej cenionych sportowych odżywek, a zarazem również jedna z najbardziej skutecznych sportowych odżywek opartych na białku.

By: Bartek M.