Informacje i porady o dietach

YAZIO czy Fitatu – która z aplikacji pomoże lepiej schudnąć?

Odchudzanie jak najbardziej może być bardzo skuteczne. Istotne jest jednak to, aby podejść do tego zagadnienia w sposób indywidualny. Trzeba założyć pewne rezultaty, które jednak dla danej osoby będą realne. W tym względzie każda osoba może mieć różnorodne możliwości oraz preferencje i trzeba się po prostu z tym zgodzić. Na pewno na skuteczność odchudzania wpływają dwa nieodłączne elementy, jakimi są odpowiednia dieta oraz regularna aktywność fizyczna.

W dobie współczesnej, aby móc wspomóc proces swojego odchudzania, można również z powodzeniem sięgnąć po nowoczesną technologię. Pomocne mogą okazać się na pewno aplikacje dostępne na smartfony. Jest ich sporo, a ich skuteczność i rzetelność bywa zróżnicowana. Żadna aplikacja oczywiście nie działa samoistnie i nie działa także w sposób magiczny. Tym samym od zaangażowania danej osoby zależy najwięcej. Na jakie pomocne aplikacje warto jednak zwrócić uwagę, które będą mogły realnie pomóc w osiągnięciu zadowalających rezultatów? Na pewno warto zapamiętać takie nazwy jak:

  • –  dieta.pl
  • fitatu
  • YAZIO
  • – fatsecret
  • – myfitnesspal

Każda z tych aplikacji jest polecana, jest wypróbowana i można o niej mówić jako o skutecznym wspomaganiu procesu odchudzania. Należy jasno podkreślić słowo klucz, jakim jest tutaj proces. Odchudzać nie należy sie w ciągu tygodnia, kilku dni ani tygodni, ale jest to proces trwający dłużej i pozwalający na uzyskanie trwałego efektu w postaci smukłej sylwetki ciała i dobrego samopoczucia. W tym miejscu chcemy nieco bliżej przyjrzeć się dwom z powyżej wymienionych aplikacji. YAZIO oraz Fitatu to nazwy, na które warto się skusić.

Spis treści:

Aplikacja YAZIO

Inaczej rzecz ujmując aplikacja YAZIO jest licznikiem kalorii. W tejże aplikacji jej twórcy dają użytkownikowi możliwość korzystania z jednego z trzech różnych programów. Chodzi mianowicie o:

  • – utrata zbędnych kilogramów
  • – utrzymanie zadowalającej wagi w wyniku stosowania zdrowych nawyków żywieniowych
  • – budowa masy mięśniowej

Dana osoba musi podać informacje dotyczące wagi, wieku, płci, wzrostu oraz poziomu aktywności fizycznej. Na podstawie owych informacji aplikacja oszacowuje dla danej osoby zapotrzebowanie na kalorie jak również wskazuje na procentową ilość tłuszczów, białek oraz węglowodanów, które powinny znaleźć się w diecie. Każda aktywność oraz każdy spożywany posiłek powinien zostać odnotowany w aplikacji. W ten sposób można na bieżąco monitorować swoją wagę oraz czynione postępy. Ta aplikacja wymaga rzetelności, skrupulatności i systematyczności, ale pozwala także na bardzo świadome i zdrowe kontrolowanie procesu odchudzania. Na pewno istotne jest to, że owa aplikacja dostępna jest w języku polskim oraz nie trzeba za nią płacić.

Fitatu

sissel.com.pl - szwedzkie poduszki ortopedyczneKolejna z propozycji wspomagania procesu odchudzania, która na pewno warta jest tego, aby bliżej się jej przyjrzeć. Aplikacja Fitatu pozwala na skuteczne kontrolowanie spożywanych kalorii, co z kolei może prowadzić do takich zmian w nawykach żywieniowych, dzięki którym dana osoba będzie jeść zdrowiej, a jednocześnie też będzie mogła mówić o skutecznym odchudzaniu. Użytkownik tej aplikacji powinien zapisać w niej swoją masę ciała oraz stosowaną aktywność fizyczną. Dzięki tym informacjom aplikacja może obliczyć zapotrzebowanie energetyczne danej osoby pozwalające skutecznie chudnąć. Bardzo dużą zaletą tejże aplikacji jest na pewno to, że użytkownik ma stały dostęp do bardzo szerokiej bazy potraw oraz produktów, które są tworzone przez profesjonalnych dietetyków. Jeśli ktoś chce być bardziej zaawansowanym w procesie kontrolowania procesu swojego odchudzania, to może zdecydować się na płatną wersję aplikacji, w której istnieje możliwość sporządzania listy zakupów, przypomnienia o piciu wody oraz można ustalać właściwe godziny spożywania posiłków.

Zarówno jedna jak i druga z wymienionych aplikacji mogą wspomóc w uzyskaniu smukłej sylwetki ciała, ale przede wszystkim mogą pomóc w uzyskaniu zdrowego trybu życia i odżywiania. Trudno wskazać na to, która jest lepsza. Obie mogą stanowić wydatną pomoc.

By: NaDiecie