Informacje i porady o dietach

Czy jagody goji wspomagają odchudzanie?

jagody goji

Jagody goji, znane również jako goji berry to niewielkie czerwone owoce, które w naturalnych warunkach rosną w Chinach, Tybecie, oraz Mongolii. Od wieków należy do roślinności ziołowej, którą stosuje się w systemie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Goji jest owocem, który bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Przede wszystkim jest znakomitym źródłem składników odżywczych, witamin i minerałów. Zawierają nie tylko tak wielkie ilości białka, że wręcz możemy uznać go jako główne źródło, ale również aż 19 różnych aminokwasów, w tym 8 aminokwasów egzogennych. W jagodach goji występują również pierwiastki śladowe, takie jak: cynk, żelazo, miedź, wapno, german selen, fosfor, żelazo.

ogromna ilość witamin C

warto zaznaczyć, że jagody goji posiadają również w swoim składzie ogromną ilość witaminy C. Są w nią znacznie bogatsze aniżeli pomarańcze, a nawet cytryny. To jednak nie wszystko, ponieważ mają w sobie znaczne pokłady witaminy B1, B2, B6 oraz witaminy E. Goji to także znaczna ilość karetonoidów, oraz beta karotenu. Charakterystyczne jest to, że ma w sobie o wiele więcej karotenu aniżeli marchew. Goji to również niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe między innymi kwas linolowy, dzięki któremu o wiele szybciej możemy schudnąć. Posiadają również związki, które mają działanie przeciwzapalne, a także obniżają poziom cholesterolu we krwi.

Zobacz również wpis http://goji-berry500.pl/czy-jagody-goji-odchudzaja/

Goji a odchudzanie

Coraz częściej jagody goji stosowane są w różnorodnych dietach odchudzających, przez osoby, które chcą zgubić nieco kilogramów. Czy faktycznie pomagają nam się odchudzać? Zawarty w nich kwas linolowy sprawia, że przemiana materii występuje szybciej i uznać ją można za bardziej sprawną. Dzięki temu jagody goji wspomagają cały nasz trudny proces odchudzania. Dodatkowo można je określić jako bardzo niskokaloryczne, dlatego bez obaw o swoją sylwetkę można się nimi objadać przez cały dzień. Jeżeli zastosujemy jagody goji w naszym codziennym menu możemy mieć pełne przekonanie, że pobudzą do pracy nasz metabolizm, dlatego też szybciej stracimy zbędne kilogramy.

By: NaDiecie