Informacje i porady o dietach

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego sposobem na oszczędność?

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego sposobem na oszczędność?

Urazy, kontuzje, choroby, które nas dotykają wymagają często specjalistycznego leczenia. Oprócz tego nieraz również konieczna staje się rehabilitacja. To ostatnie zagadnienie odnosi się do konieczności wykonywania określonych ćwiczeń, ale nie tylko. Tutaj często koniecznym elementem jest posiadanie odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego. Jeśli rehabilitacja prowadzona jest w specjalistycznym ośrodku, to tam mamy do czynienia ze sprzętem. Jeśli jest prowadzona w domu, to pacjent musi sam zadbać o to, aby zaopatrzyć się w dobry sprzęt.

Nie kupować, wypożyczać

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego może być w pewnych sytuacjach najlepszą opcją. Jednakże jest to dosyć spory koszt. Jeśli owa rehabilitacja przewidywana jest na bardzo długi okres, to wówczas zakup sprzętu może nam się opłacać. Jednocześnie też oczywiście należy wskazać na to, że zarówno przy zakupie jak i wypożyczaniu takiego sprzętu, można starać się o jego dofinansowanie z środków NFZ. Jeśli nie ma takiej konieczności, to sprzęt rehabilitacyjny dobrze jest wypożyczać na określony czas. Każda wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego funkcjonuje w taki sposób, iż sprzęt otrzymujemy na dany okres. Jeśli natomiast zaistnieje taka konieczność, to tenże okres wypożyczenia może ulec wydłużeniu.

Działalność wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego

Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego mamy na naszym rynku bardzo wiele. W każdym większym mieście jest co najmniej jeden taki podmiot. Z reguły jednak jest ich znacznie więcej. Pacjenci skłonni bardziej są do wypożyczania niż do kupowania. To przede wszystkim mniejsze koszty. Tenże aspekt jest tutaj najważniejszy. W wypożyczalniach mamy do czynienia z fachowym personelem. Tym samym pacjent może liczyć na profesjonalną pomoc w wyborze sprzętu. Opłata za korzystanie z tego sprzętu jest znacznie niższa niż przy zakupie. Można także odzyskać część środków składając stosowny wniosek do siedziby NFZ. W wypożyczalniach możemy między innymi znaleźć taki sprzęt jak:

  • balkoniki
  • wózki
  • łóżka
  • kule
  • ortezy
  • inne elementy

Oszczędność priorytetem

Głównym elementem, dla którego wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego cieszą się popularnością, jest oszczędność. Mniejsze koszty wypożyczenia to aspekt, który najbardziej przemawia do klientów. Z drugiej strony również wypożyczanie sprzętu jest lepsze od jego kupowania z uwagi na to, że po zakończeniu okresu rehabilitacji tenże sprzęt może nam się po prostu nie przydać. Mówiąc o kosztach, należy wskazać także na to, że na rynku wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego mamy dużą konkurencję. Tym samym ceny za wypożyczenie mogą w różnych punktach być mocno zróżnicowane.

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego to proceder, który w dobie współczesnej jest mocno zauważalny. Nie chodzi tylko o to, że mamy do czynienia z większą ilością osób chorych. Chodzi raczej o to, że obecnie mamy do czynienia z coraz lepszej jakości sprzętem rehabilitacyjnym. Tym samym jest to większa szansa na pełen powrót do zdrowia, powrót do pełni sił.

By: NaDiecie