Informacje i porady o dietach

Chodakowska czy Mel B – jak ćwiczyć w domu?

trening

Trening w domu może być tak samo skuteczny jak ten na siłowni lub zajęciach aerobiku. Trzeba jednak wiedzieć jak trenować. Można jak najbardziej skorzystać z propozycji profesjonalnych treningów z profesjonalnymi trenerami. Współcześnie mamy do czynienia z popularnością wielu z nich. W tym miejscu porównamy dwie bardzo dobre trenerki, a mianowicie Mel B oraz Ewę Chodakowską.

Podobieństwa treningów

Mówiąc o treningach prowadzonych przez te dwie panie, wskażemy na ich podobieństwa. Na pewno trzeba powiedzieć, że w obu przypadkach są to dosyć wyczerpujące treningi. Z drugiej strony dają bardzo wymierne efekty. Należy także wskazać na to, że w obu przypadkach treningi są przedstawione w bardzo czytelny sposób.

Metody Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich trenerek personalnych. Jej programy treningowe to sklapel, killer, turbospalanie oraz trening z gwiazdami. Każda z tych opcji pozwala na zrzucenie określonej ilości kilogramów, a poza tym też na uzyskanie smukłej sylwetki ciała. Jej metody treningowe zyskały bardzo dużą popularność. Wyświetleń filmików instruktażowych prowadzonych przez nią ćwiczeń mamy każdego dnia bardzo wiele.

Metody Mel B

Treningi prowadzone przez Mel B jak najbardziej można odnieść zarówno do osób początkujących jak i do tych zaawansowanych. Dzięki regularnemu ćwiczeniu z Mel B, można mówić o takich efektach jak:

  • płaski brzuch,
  • bardziej jędrna pupa,
  • szczuplejsze uda,
  • zdecydowanie smuklejsze ramiona.

Jednym słowem jest to kwintesencja kobiecych wyobrażeń o własnej sylwetce ciała. Jednocześnie też w tym treningu możemy wysłuchać porad, jak nie stracić motywacji do wysiłku. Jest to bardzo ważny aspekt, jeśli zależy nam na skuteczności. Jeśli wybierzemy wersję ćwiczeń dla początkujących, to musimy uzbroić się w cierpliwość. Jej plan treningowy dla początkujących obejmuje 30 dni ćwiczeń. Kombinacja ćwiczeń w poszczególne dni jest zróżnicowana. Możemy wskazać na ćwiczenia kardio + poszczególne partie mięśniowe. Niektóre dni są wolne od ćwiczeń, ale większość jest zajęta. Po 30 dniach możemy jednak liczyć na konkretne efekty. Lepsza kondycja, większa siła mięśni, większa wytrzymałość, spadek wagi, bardziej jędrne poszczególne partie ciała. Wydaje się więc, że ćwiczenia z Mel B są bardziej adekwatne dla osób początkujących, którym nie jest łatwo wejść w regularny trening. Z drugiej strony nie można nie doceniać także efektów, jakie są możliwe do uzyskania po treningach z polską trenerką, z Ewą Chodakowską.

By: Aneta R.