Informacje i porady o dietach

Układ krążenia i przemiana materii – czyli o czym zapominamy przy schorzeniach kręgosłupa?

Dolegliwości związane z kręgosłupem kojarzą nam się przede wszystkim z bólami w okolicach pleców, szyi i karku. Niestety często zapominamy o dodatkowych szkodach jakie niosą dla naszego organizmu. Postanowiliśmy więc powiedzieć nieco więcej na temat problemów z nadwagą i układem krążenia.

Jak zadbać o zdrowy sen?

Zanim jednak o konkretnych dolegliwościach krótko o tym jak możesz sobie pomóc. Nie od dziś wiadomo, że zdrowy sen jest podstawą do tego, aby prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. Jeżeli więc tradycyjne poduszki nie wystarczają byś rano obudził się wypoczęty i gotowy do działania to warto zainwestować w poduszki medyczne do spania. Poprzez zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa zmniejszasz ryzyko wielu schorzeń, jak i wad postawy. Tego typu poduszki likwidują też dolegliwości bólowe. Swoje zdrowotne właściwości poduszki medyczne zawdzięczają piance z której są wykonane. Więcej na temat zdrowotnych właściwości poduszek przeczytasz w tym poradniku.

Zła sylwetka

Jednym z bezpośrednich przyczyn problemów z kręgosłupem jest dzisiaj siedzący tryb życia. Samo siedzenie (zwłaszcza w połączenie ze złą dietą) nie tylko powoduje, że w organizmie zaczyna odkładać się zbędna tkanka tłuszczowa, ale i bezpośrednio może przyczynić się do powstawania cellulitu. A skoro o układzie trawiennym mowa to długotrwałe siedzenie może powodować również m.in. zaparcia.

Choroby serca przez siedzenie?

Zwiększa się ryzyko nie tylko chorób serca, ale problemów z układem krążenia. Długotrwałe siedzenie powoduje bowiem ucisk na większość kręgów odpowiadających także za prawidłowe krążenie. Tym samym możemy mieć również problem z ciśnieniem tętniczym (nagły wzrost, lub spadek). Często pojawia się również problem z oddychaniem, a także zaburzeniami czynności serca.

By: Anna D.