Informacje i porady o dietach

Nowoczesne rozwiązania w implantologii

Nowoczesne rozwiązania w implantologii

Ubytki w uzębieniu spowodowane mogą być zarówno postępującym procesem chorobowym w obszarze jamy ustnej jak również mogą być wynikiem urazów mechanicznych. Rekonstrukcją brakującego uzębienia zajmuje się protetyka. Najbardziej efektywną metodą leczenia protetycznego jaka jest obecnie stosowana są implanty.

Rodzaje dostępnych implantów

W leczeniu protetycznych wykorzystywanych jest kilka rodzajów implantów. Implanty dzieli się ze względu na miejsce ich zamocowania. Mocowanie podokostnowe umieszcza się pomiędzy kością a dziąsłem. Rozwiązanie takie umożliwia skrócenie czasu leczenia pacjenta do jednego etapu. Ze względu na inwazyjność tej metody stosowana jest ona wyłącznie u wąskiej grupy pacjentów, u których ze względu na budowę kości szczękowych niemożliwe jest umieszczenie implantów śród kostnych.

Alternatywą dla mocowania podokostnowego jest śródkostne umiejscowienie implantów. Takie mocowanie zastępczych korzeni zębów przeprowadzane jest najczęściej w dwóch etapach. Rozwiązanie to jest obecnie najbardziej popularne.

Implanty tytanowe vs ceramiczne

Istotną rolę zarówno dla estetyki jak i wytrzymałości wszczepionych implantów ma materiał z jakiego zostały wykonane. Najczęściej w implantologii wykorzystywane produkty wykonane z tytanu. Inną możliwością jest wszczepianie ceramicznych implantów najnowszej generacji. Wybór wykorzystywanych materiałów najczęściej determinowany jest przez ich cenę, bowiem rekonstrukcja uzębienia wykonywana przy użyciu implantów nie podlega refundacji.

By: NaDiecie