Informacje i porady o dietach

Uciążliwy ból głowy – poznaj jego przyczyny!

Uciążliwy ból głowy – poznaj jego przyczyny!

Każdy z nas przynajmniej raz zmagał się z wyczerpującym bólem głowy, który pozbawił nas sił i uniemożliwił normalne funkcjonowanie. Choć dolegliwości te są jednymi z najbardziej powszechnych i doskonale znanych, to warto mieć je pod kontrolą i dokładnie obserwować organizm. To pomoże określić kiedy problemy te nawracają i jaki sposób najskuteczniej pomaga je minimalizować.

Co wywołuje ból głowy?

Ból głowy, jak każda inna dolegliwość, potrafi negatywnie wpłynąć na jakość i komfort życia, a także uniemożliwić pracę zawodową i obowiązki domowe. Mimo tego, że z biegiem czasu potrafimy się do niego przyzwyczaić i w momencie jego wystąpienia – działać niemal mechanicznie, nie należy go ignorować. Ból głowy może być sygnałem poważniejszych chorób. Mogą go powodować m.in.

  • grypa i przeziębienie,
  • alergie,
  • migreny,
  • choroby układu krążenia,
  • infekcje zatok i górnych dróg oddechowych,
  • zapalenie ucha,
  • nadużywanie alkoholu i papierosów,
  • choroby oczu, choroby zębów i dziąseł,
  • stres,
  • brak snu i odpowiedniej regeneracji organizmu.

Sposoby na zminimalizowanie ryzyka kolejnego bólu głowy

Zmaganie się z bólem głowy to często powolny proces, który może trwać nawet do kilku godzin. Niekiedy przechodzi on samoistnie, np. po wypiciu kawy, zjedzeniu czekolady z dużą ilością magnezu lub po kilkugodzinnym śnie, ale zazwyczaj niezbędne jest zażycie preparatów przeciwbólowych. Tabletki, takie jak np. Ibuprom https://www.apteka-melissa.pl/produkt/ibuprom-max-48-tabl,2941.html zawierają substancję czynną, która szybko dociera do źródła bólu i go eliminuje. Warto pamiętać, że takich leków nie należy podawać dzieciom poniżej 12. roku życia.

Stosowanie tego typu produktów to skuteczny sposób na skrócenie czasu trwania uciążliwego bólu i powrotu do pełni sił. Mimo to nie należy zapominać o przyczynach takiego stanu i na nich w przyszłości skupić swoją uwagę. W tym celu warto wykonać podstawową diagnostykę i z jej wynikami udać się na konsultację. Lekarz, jeśli będzie taka konieczność, zaleci wykonanie bardziej zaawansowanych badań. Poza tym, należy jeszcze lepiej i przede wszystkim w pełni świadomie o siebie zadbać. Zmiana diety, sport, w tym także aktywność na powietrzu oraz odpoczynek po pracy z pewnością korzystnie wpłyną na funkcjonowanie niejednego organizmu, który jeszcze dziś zmaga się z wyczerpującym i odbierającym siły bólem, pojawiającym się w najmniej oczekiwanych momentach.

By: NaDiecie