Informacje i porady o dietach

Trening na skakance

skakanka

Większości z nas skakanka to domena dzieciństwa. Kojarzy się nam z beztroskimi zabawami na świeżym powietrzu i grupą przyjaciół, z którą wymyślało się rozmaite zawody w tej dziedzinie. Okazuje się, że skakanie na skakance to świetne rozwiązanie dla osób pragnących zgubić zbędne kilogramy i uzyskać wysportowaną sylwetkę. Systematyczne skakanie poprawi w krótkim czasie wygląd ud, pośladków i łydek oraz ramion.

Efekty treningu

Efekty będą zauważalne już po tygodniu. Regularne skakanie na skakance pozytywnie wpływa na kondycję, ale również na koordynację i równowagę. Poprawie ulega również praca serca i całego układu krążenia. Jest to świetny sposób na zwiększenie elastyczności stawów. Intensywne skoki nie tylko powodują spalanie kalorii ale również znacznie przyspieszają przemianę materii. Mocną cechą takich treningów jest dostępność sprzętu i niskie koszty związane z tego typu aktywnością. Możemy skakać na świeżym powietrzu, ale również w domowym zaciszu, jeśli oczywiście wygospodarujemy sobie odpowiednią wolną przestrzeń od dzieci, zwierząt, mebli i wazonów.

Specjaliści w dziedzinie sportu zgodnie twierdzą, że aby uzyskać widoczne efekty, wystarczy pół godziny intensywnego treningu na skakance. Jest to nie tylko świetne rozwiązanie na poprawę wydolności oddechowej, ale również wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Treningi na skakance wcale nie muszą być nudne. W Internecie możemy znieść wiele ciekawych stylów skakania dostosowanych do osób ze zróżnicowaną kondycją fizyczną, dlatego z pewnością każdy znajdzie tam

By: Aneta R.