Informacje i porady o dietach

Które ćwiczenia Chodakowskiej spalają najwięcej kalorii?

Które ćwiczenia Chodakowskiej spalają najwięcej kalorii?

Ewa Chodakowska jest jedną z najbardziej popularnych w naszym kraju mentorek, osobistych trenerek. Tym samym jej treningi cieszą się bardzo dużym powodzeniem i wiele kobiet chętnie sięga po instruktaż w postaci filmów z programami treningowymi. Tych programów jest sporo. Każdy z nich jednakże jest przeznaczony do osiągania nieco innych celów treningowych. Poza tym również każdy z tych programów jest przeznaczony dla osób o różnym stopniu zaawansowania w treningu fizycznym, o różnym stopniu posiadanej kondycji fizycznej.

Różne cele, różne programy – który trening Chodakowskiej wybrać?

Programów treningowych jest kilkanaście. Bez wątpienia jednak tymi najpopularniejszymi są:

  • skalpel
  • killer
  • turbospalanie

Każdy z tych programów ma inne założone cele i każdy z nich jest przeznaczony do osiągania ściśle określonych rezultatów treningowych.

Program treningowy dla spalania kalorii

Istnieje powszechne przekonanie, że skalpel to program, który pomoże  w spalaniu kalorii, aczkolwiek zagłębiając się w szczegóły owego programu, przekonamy się, że tak naprawdę nie jest to program treningowy pozwalający skutecznie pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Cel, jakim jest utrata określonej ilości kilogramów, spalenie określonej ilości kalorii może być osiągnięty dzięki zastosowaniu innego programu treningowego, a mianowicie chodzi nam o Turbospalanie lub też o Killer. Te dwa programy treningowe firmowane osobą Ewy Chodakowskiej z pewnością zaspokoją zapotrzebowanie wielu kobiet na skuteczne ćwiczenia, co też zostało potwierdzone rzeczywistością.

Czym charakteryzują się te programy ćwiczeniowe?

Zarówno Killer jak i Turbospalanie to programy oparte w szczegółach na ćwiczeniach interwałowych. W obu przypadkach mamy do czynienia z programami, które trwają przez 45 minut. To bardzo istotny element, ponieważ ma to swoje przełożenie na skuteczne rozpoczęcie przemian energetycznych w ludzkim organizmie i skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej. Oba programy treningowe pozwalają na utratę od 400 do 600 kcal. Skoro oba programy są jednakże podobne, to należy zapytać o to, gdzie tkwi różnica pomiędzy nimi? Jedyna różnica, aczkolwiek na pewno bardzo istotna, polega na tym, że program Killer jest znacznie trudniejszy. Tym samym nie poleca się go osobom początkującym, które mogą nie być w stanie zrealizować ćwiczeń podanych do jednej sesji treningowej.

Jest jeszcze Sukces

Do tego, aby móc skutecznie pozbywać się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, warto jest skorzystać z jeszcze jednego programu firmowanego przez Ewę Chodakowską, a mianowicie chodzi o program o nazwie Sukces. To bardzo specyficzny program treningowy składający się z trzech odrębnych części. Pierwsza z nich jest bardzo intensywna i to właśnie pierwsza część Sukcesu o nazwie HIT pozwala bardzo intensywnie przyspieszyć metabolizm oraz szybko pozbywać się nadmiernej ilości kalorii. Wedle opinii osób stosujących tenże program treningowy, dzięki trzykrotnemu ćwiczeniu Sukcesu można w przeciągu miesiąca zgubić nawet cztery kilogramy, co jest na pewno ilością wystarczającą.

Inne programy również pozwalają na uzyskiwanie określonych celów treningowych, w tym między innymi na odpowiednie wymodelowanie swojej sylwetki. Jednakże właśnie Sukces, Killer oraz Turbospalanie to idealny sposób na to, aby się odchudzić. Istotnym elementem na pewno jest również to, że jest to program dostosowany do potrzeb przeciętnych Polek, których kondycja nie jest na bardzo wysokim poziomie, są to programy bezpieczne do stosowania przez każdą osobę.

By: NaDiecie