Informacje i porady o dietach

Skuteczna walka z migreną

migrena

Żartobliwie mówi się, że jeśli boli główka, to nic nie będzie z romantycznego wieczoru, a tym bardziej nie będzie seksu. Tymczasem w rzeczywistości to właśnie seks może być bardzo dobrym sposobem na to, aby złagodzić lub całkowicie pozbyć się uporczywego bólu głowy, aby móc mówić o pozbyciu się migreny. Badania naukowe dowodzą, iż ponad połowa pacjentów uskarżających się na migrenowe bóle głowy po odbyciu stosunku wskazała na zmniejszenie tychże bóli. Naukowcy podkreślają, że w momencie pojawienia się migrenowych bóli, niekoniecznie trzeba sięgać po tabletki przeciwbólowe.

Objawy bóli migrenowych

Mimo, że w tym momencie można mieć pewne obawy i nie mieć zbyt wiele energii, to jednak warto jest wypróbować tenże sposób i postawić na uniesienia seksualne. Jeśli mówimy o owych badaniach naukowych, do których się odnosimy, to byli im poddawani zarówno pacjenci cierpiący na migrenowe bóle głowy jak również i pacjenci z bólami klasterowymi. Wyniki badań są bardzo konkretne i pozwalają określić, iż aż 60% osób cierpiących na migrenę pozbyło się tych bóli po seksie. Jeśli natomiast chodzi o bóle klasterowe, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie na co dzień, to aż 36% osób twierdzi, iż stosunek seksualny pozwala im pozbyć się tego bólu. Część osób przystępujących do tego badania nie miało z tym zjawiskiem do czynienia po raz pierwszy, ponieważ stosowało już wcześniej seks jako antidotum na bóle głowy. Dlaczego jednak to właśnie seks staje się lekarstwem na ból głowy, na silne bóle głowy?

Najsilniejsze leki

 Odpowiedzialną za to substancją jest tak zwana wewnętrzna morfina. Inaczej ujmując chodzi tutaj o endorfinę. Jest to substancja, której działanie sprowadza się do tłumienia bólu. Wydziela się ona w ludzkim ciele podczas intensywnego wysiłku, podczas śmiechu jak również podczas przeżywania orgazmu. Z jednej strony wskażemy na to, że seks pozwoli pozbyć się bólu głowy, który już istnieje jak również pozwoli powstrzymać w przyszłości wystąpienie bólu głowy. Pozostaje tylko jeden problem.

Nie zawsze w momencie pojawienia się bólu głowy, mamy obok siebie swojego partnera lub partnerkę, a i miejsce do odbycia stosunku nie zawsze jest odpowiednie. Niemniej jednak jeśli ktoś ma problem z powracającymi bólami głowy, to wówczas warto wypróbować seks jako jeden ze skuteczniejszych sposobów na to, aby móc cieszyć się codziennością bez bólu głowy. Tym samym nie jest prawdą, że ból głowy powinien być powodem do tego, aby zaniechać igraszek łóżkowych. Wręcz przeciwnie. To właśnie powinien być powód do tego, aby w tym momencie podjąć współżycie seksualne.

By: Aneta R.