Informacje i porady o dietach

Skrzyp polny i jego właściwości

skrzyp polny

Ziele skrzypu polnego jest bardzo znane na terenie całej Polski, jednakże niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak wielkie ma pozytywne właściwości dla całego naszego organizmu. Warto wspomnieć, że skrzyp polny dba nie tylko o nasze zdrowie, ale i samopoczucie, co sprawia, że warto zapoznać się z jego właściwościami i zacząć stosować je w praktyce.

Krzem niezbędny dla całego organizmu

Skrzyp polny to ziele które jest niezastąpione przede wszystkim w pielęgnacji paznokci i włosów. Dzieje się tak dlatego, że zawiera duże ilości krzemu, z czego aż 20% to bardzo łatwo wchłaniana krzemionka. Musimy wiedzieć, że krzem jest niezbędny aby całe nasze ciało mogło właściwie prosperować a przede wszystkim odgrywa niezwykle ważną rolę dla komórek w naszym ciele. Ważny jest również dla naszych włosów, paznokci oraz skóry, ponieważ jest ich głównym budulcem. Jest także istotny dla osób starszych, ponieważ w ich organizmie krzem na ogół występuje w niewielkich ilościach, co może prowadzić do niedoborów.

Skrzyp polny dla zdrowia

Skrzyp polny jest częstym składnikiem różnorodnych kosmetyków. Wytwarza się z niego szampony do włosów, płukanki, czy też odżywki do włosów i paznokci. Skrzyp sprawia, że włosy nie wypadają i nie przetłuszczają się. Wszystko dlatego że wzmacnia i odbudowuje och strukturę, dzięki czemu są o wiele zdrowsze, mocniejsze i piękniejsze.

By: Aneta R.