Informacje i porady o dietach

Poduszka pod nogi – czy warto?

Poduszka pod nogi - czy warto?

Mięśnie naszych nóg. Wielu z nas nadal nie zdaje sobie sprawy jak są ważne. Nogi jako pierwsze sygnalizują problem z krążeniem. Podstawowe objawy to bóle i skurcze nóg, czy problem zimnych stóp. W tej sytuacji istotne, by nie doprowadzić do poważniejszych schorzeń. Działajmy więc profilaktycznie. W tym celu może pomóc Ci poduszka pod nogi, która w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zaufaniem.

Co nam dają?

Nasze nogi dzięki nim są prawidłowo uniesione w czasie snu. Zachowujemy też neutralną pozycje. Nasze nogi odpoczywają, a tym samym dotleniamy wszystkie tkanki. Zmniejsza się ryzyko powstawania nieprzyjemnych bóli i skurczy, a także wspieramy serce i układ krążenia. Ich dodatkową zaletą jest estetyka. Są też bardzo wygodne. Choć zwykle na początku ciało musi przyzwyczaić się do nowej pozycji.

Poduszki ortopedyczne pod nogi – rodzaje

Tego typu poduszki to doskonała forma rehabilitacji, jak i profilaktyki zdrowia Twoich nóg. Jeśli zamierzasz korzystać z nich do leczenia konkretnych schorzeń to warto wcześniej uzgodnić zakup z lekarzem. W szczególności zalecane są przez specjalistów w sytuacjach ciężkich zabiegów, urazów, czy leczeniu schorzeń układu żylnego, a także w przypadku zapaleń i zakrzepic żył kończyn dolnych.

Stosując poduszki ortopedyczne jako profilaktykę możemy zapobiec m.in. zaburzeniom krążenia, w tym zimnym stopom, skurczom mięśni, schorzeniom kręgosłupa, bólom i obrzękom nóg, żylaków, przemęczeniu, czy przeciążeniu. Poduszka pod nogi szczególnie wskazana jest w przypadku kobiet w ciąży.

Dbaj o nogi także w ciągu dnia

Pomoże Ci w tym zarówno regularna aktywność fizyczna, jak i kilka prostych nawyków. Dzięki nim poczujesz się znacznie lepiej. Zwiększy się też Twoja wydajność. Zadbaj więc, by Twoje ubrania nie były zbyt obcisłe. Ciasne ubrania nie tylko krępują Twoje ruchy, ale i blokują dopływ tlenu do organizmu. Istotny jest również dobór obuwia. Panie kochają szpilki, noszenie ich jednak w nadmiarze może powodować problem z krążeniem. Warto więc podmieniać je na buty z płaską podeszwą. Jeszcze inną kwestią jest odpowiednia dieta.

Choroby serca, czy układu krążenia w wielu przypadkach są następstwem otyłości. W tym wypadku w Twoim jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów zawierających dużą ilość błonnika, oraz witaminy C i PP. Należy wystrzegać się natomiast tłuszczy i cukrów prostych. Wieczorem możesz pozwolić sobie na ciepłą kąpiel z użyciem olejków eterycznych. Zwróć jednak uwagę, by woda nie była za gorąca.

By: NaDiecie