Informacje i porady o dietach

Rewolucja w odchudzaniu – smartbandy opanowały codzienne dbanie o ruch

Rewolucja w odchudzaniu - smartbandy opanowały codzienne dbanie o ruch

Coraz więcej osób decyduje się na noszenie designerskich sportowych opasek, wyposażonych w elektroniczną „pastylkę”. Czy ten miniaturowy gadżet jest w stanie pomóc w odchudzaniu? Czy warto zainwestować w taką opaskę i jakich rezultatów możesz się spodziewać korzystając z niej na co dzień?

Jakie funkcje posiadają smartbandy?

Dzisiejsze smartbandy można porównać funkcjonalnością do starych, poczciwych krokomierzy. Ale liczenie kroków, odległości i ilości spalanych kalorii to tylko jedna z możliwości, jakie oferują. Drugą, bardzo przydatną, jest niby zwyczajna funkcja zegarka. Dzięki temu ze zwykłej opaski liczącej kroki otrzymujesz praktyczny zegarek, często z wbudowanym budzikiem/alarmem. Połączenie ze smartfonem pozwala na zsynchronizowanie powiadomień – opaska wyświetli informacje o nadchodzącym połączeniu, wiadomości, a także pochodzące z różnych aplikacji typu Facebook czy WhatsApp.

Wszystkie inne funkcje zależą tak naprawdę od modeli wybranej opaski. Mogą mierzyć tętno, sprawdzać jakość snu, wyświetlać prognozę pogody i zarządzać muzyką. Ćwicząc z opaską możesz także programować aktualnie wykonywaną aktywność – tutaj wybór znów pozostaje ograniczony przez wybranego smartbanda.

Przy zakupie takiego gadżetu warto zwrócić uwagę na jego wodoszczelność – część odporna jest jedynie na zachlapania podczas mycia rąk czy kąpieli, inne pozwalają na swobodne pływanie, a nawet nurkowanie.

Zaletą noszenia smartbandów jest możliwość dokupienia wymiennych opasek. A różnorodność wyboru w niektórych modelach jest naprawdę imponująca. Dzięki temu możesz mieć smartbanda na ręce na siłowni, a także wychodząc na ważne spotkanie.

Inteligentne opaski połączone ze smartfonem

Większość smartbandów łączy się ze smartfonami przez bluetooth. Oczywiście do prawidłowego połączenia niezbędna jest odpowiednia aplikacja, kompatybilna z opaską. Większość opasek dostępnych na rynku korzysta ze specjalnego oprogramowania producenta, które zwykle można ściągnąć ze sklepu na smartfona. Istnieją także aplikacje alternatywne np. Google Fit, z którymi teoretycznie można sparować każdą opaskę. W praktyce – różnie to bywa. Lepiej korzystać z dedykowanego oprogramowania, a każdą inną aplikację stosować dodatkowo.

Jak to jednak bywa z aplikacjami, nawet tymi, które mają na celu wspomagać dbanie o zdrowie, warto zadbać też o zdrowe własnego smartfona. Instalując różne aplikacje i testując je z opaską, pamiętaj o ochronie antywirusowej – przyda się na przykład Norton 360. Posiadanie antywirusa pozwoli Ci zoptymalizować działanie telefonu, co przy stale włączonym module bluetooth może znacznie przyspieszyć pracę urządzenia, a także wydłużyć pracę na baterii.

Czy warto sprawić sobie smartbanda?

Smartbandy to urządzenia bez których można się obyć – jednak jeśli chcesz schudnąć lub po prostu zacząć trenować, mogą się bardzo przydać. Wyglądają bardzo estetycznie, stając się powoli synonimem mody, trendów i zdrowego trybu życia. Możliwość wyboru aktywności i jej stałe monitorowanie pozwala na stworzenie kalendarza aktywności w aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Do aplikacji możesz także wpisywać wagę oraz pomiary ciała. Takie postępowanie działa bardzo motywująco. Opaski mogą także przypominać o treningu, zmuszając poniekąd do aktywności.

Czy smartband sprawdzi się podczas odchudzania? Jeżeli podchodzisz do tematu uczciwie i oprócz ćwiczeń serwujesz sobie odpowiednią dietę – taka opaska zdecydowanie pomoże Ci w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Ponadto z poziomu aplikacji możesz dzielić się swoimi osiągnięciami z innymi – a to najlepszy i najskuteczniejszy motywator.

Jakiego smartbanda wybrać dla siebie?

Wybór inteligentnej opaski zależy w głównej mierze od Twoich celów, sposobu aktywności i… pojemności portfela. Opaski mało znanych producentów możesz nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Czy będą spełniać swoją funkcję? To zależy na jaki model trafisz. Przyjemne w użytkowaniu i bardziej pewne smartbandy to wydatek rzędu 100 – 200 złotych. Oczywiście pomiarów tworzonych przez opaski nie można brać dosłownie – zawsze trzeba wziąć pod uwagę margines błędu. Chyba, że chcesz zainwestować w profesjonalne sportowe, a nawet wojskowe zegarki – smartwatche, jednak ich cena często liczona jest już w tysiącach złotych. Dla codziennej aktywności w zupełności wystarczy smartband ze średniej półki, który zdecydowanie sprawdzi się do monitorowania różnego rodzaju aktywności.

By: NaDiecie