Informacje i porady o dietach

Regeneracja po jeździe rowerowej

jazda na rowerze

Jazda na rowerze jest dużą przyjemnością, na którą stawia obecnie bardzo wiele osób. Popularność tego sportu sprawia, że warto jest zadać kilka kluczowych pytań odnoszących się do skutecznego treningu rowerowego, który nie będzie zbyt dużym obciążeniem. Istnieje kilka elementów, których należy unikać zarówno przed jazdą rowerem jak i po jeździe Przed jazdą na rowerze dobrze jest zjeść coś bogatego w węglowodany oraz w białko.

Uwalniana energia

Tłuszcze na pewno długo będą uwalniać energię do mięśni podobnie zresztą jak sałatki oraz wszelkie warzywa nieskrobiowe. Istotnym elementem na pewno jest przyjmowanie płynów w sposób regularny. Wypicie dużej ilości płynów naraz przed jazdą rowerową na pewno nie jest niczym dobrym, gdyż ma przełożenie na konieczność częstego odwiedzania toalety. Ważnym aspektem jest odpowiednie rozciągnięcie mięśni, ale nie należy tego stosować bezpośrednio przed treningiem rowerowym. W tym miejscu również musimy wskazać na pewne aspekty związane z tym, czego nie wolno robić bezpośrednio po treningu rowerowym. Mowa jest tutaj między innymi o przyjmowaniu kalorii.

Co jeść po treningu?

Jeśli w trakcie jazdy nie spożywamy żadnych przekąsek, nie przyjmujemy żadnych kalorii, to zazwyczaj po treningu jesteśmy wygłodniali i tym samym spożywamy bardzo wiele. To błąd, który może nas bardzo wiele kosztować. Tak naprawdę dobrym rozwiązaniem jest bowiem przyjmowanie w trakcie jazdy na rowerze drobnych kalorii, jak batoniki czy też banan. To pozwoli nam na uzupełnienie niezbędnych kalorii i spowoduje, że po treningu nie będziemy rzucali się na jedzenie ze zdwojoną siłą. Jeśli kończymy jazdę na rowerze, to warto jest nie narzucać zbyt dużego tempa, by potem nagle przerwać jazdę. To nie jest korzystne dla całego organizmu, a w sposób szczególny nie jest to korzystne dla ludzkich mięśni, dla których jest to pewnego rodzaju szok. Tym samym jeśli mowa jest o jeździe rowerowej, to należy podejść do tego zagadnienia w sposób rozsądny, należy przyjąć pewne zasady, które pozwolą nam uniknąć nieprzyjemności.

By: Aneta R.