Informacje i porady o dietach

Pudełka niestandardowe – zastosowanie i kwestia ekologii

Jak zapakować pudełko do wysyłki?

Niestandardowe pudełka tekturowe mają dosyć sporo zastosowań. W głównej mierze cieszą się one powodzeniem w branży gastronomicznej, a tak konkretnie to należy je odnieść do cateringu. Opakowania niestandardowe sprawdzają się w tej branży z uwagi na możliwość ich dopasowania do poszczególnych rodzajów posiłków. Tym samym należy mówić o ich powszechnym zastosowaniu zarówno w cateringu kierowanym do każdego jak i w tym dietetycznym. Pudełka niestandardowe mają również zastosowanie w takich branżach jak:

  • – magazyny,
  • – biura,
  • – różne zakłady, które je wykorzystują w celu umieszczania w nich swoich produktów,
  • – zastosowanie indywidualne.

Pudełka niestandardowe wykonywane z kartonu są nie tylko bardzo praktyczne, ale jednocześnie jest to rozwiązanie zgodne z współczesnymi normami ekologicznymi. Tenże wymiar jest bardzo istotny i kładzie się na niego bardzo duży nacisk.

Ekologia pudełek kartonowych

Niestandardowe pudełka kartonowe wykonuje się w głównej mierze z tektury falistej. Jest to związane z tym, iż owa tektura falista odznacza się bardzo dużym stopniem wytrzymałości. Pozwala to na umieszczanie w tych pudełkach elementów o dosyć dużej wadze. Opakowania kartonowe są jak najbardziej zgodne z wszelkimi normami ekologicznymi. Materiał, z którego są one wykonywane, pochodzi w pełni z procesu recyklingu. Dlatego też tutaj nie ma mowy o wykorzystywaniu zasobów naturalnych.

W procesie ich tworzenia wykorzystywana jest masa papiernicza, w skład, której wchodzą także szmaty oraz masa włóknista pochodząca z drzew. Jednakże w głównej mierze mowa jest tutaj o makulaturze.

Istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest fakt, iż nie każde opakowanie tekturowe można nazwać ekologicznym. Niektórzy ich producenci w procesie produkcji wykorzystują także pewne substancje chemiczne, które mają negatywny wpływ na środowisko.

Catering i opakowania kartonowe

Mówiąc o wykorzystywaniu opakowań kartonowych, będziemy w głównej mierze wskazywać na branżę gastronomiczną, a zwłaszcza na catering. Opakowania kartonowe idealnie nadają się do tego, aby w nich umieszczać i przewozić posiłki. W tych opakowaniach zachowują one pełną świeżość, posiłki nie nasiąkają żadnym zapachem, a poza tym również owo opakowanie może być z powodzeniem wykorzystywane ponownie.

Na domiar tego, opakowania kartonowe nie są drogie, a tym samym dla firmy cateringowej nie generują one zbyt dużych kosztów ich zakupu. Owe cechy powodują bardzo duże zainteresowanie tymi opakowaniami wykonanymi z tektury. Polecamy producenta tego typu opakowań, firmę packhelp.com.

By: NaDiecie