Informacje i porady o dietach

Prosta lecz skuteczna rehabilitacja

łóżka rehabilitacyjne

Pojęcie rehabilitacji w odniesieniu do różnych schorzeń jak i urazów jest czymś kluczowym. Dzięki właściwej rehabilitacji można poprawić stan zdrowia lub nawet całkowicie się wyleczyć. Niewątpliwie jednak w wielu przypadkach jest ona czymś koniecznym. Mówiąc o rehabilitacji, należy wskazać na konieczność stosowania specjalistycznych metod jak również i specjalistycznego sprzętu. Jednym z rodzajów tego sprzętu, który współcześnie jest bardzo powszechnie wykorzystywany, są łóżka rehabilitracyjne.

Właściwa opieka

Odpowiednie, specjalistyczne łóżko w głównej mierze znacząco ułatwia opiekę nad osobą chorą. W niektórych przypadkach owo łóżko jest potrzebne przez wiele lat i tak naprawdę pomaga w opiece, ale nie wiąże się z poprawą zdrowia osoby chorej. Jednakże bez jego obecności trudno jest mówić o jakiejkolwiek fachowej opiece nad osobą chorą.

Cechy łóżka rehabilitacyjnego

Aby dane łóżko mogło być użyteczne, powinno spełniać określone wymogi. Do podstawowych cech łóżka rehabilitacyjnego można zaliczyć:

  •  – możliwość eletrycznego sterowania
  • – posiadanie różnych funkcji
  • – kontroler ręczny
  • – niezbędne elementy w takim łóżku to rama materaca, kółka wraz z mechanizmem blokującym, trapez z wyciągiem, deska z przodu oraz z tyłu.

Są to podstawowe elementy, które powinny znaleźć się w każdym takim łóżku rehabilitacyjnym.

Przeznaczenie łóżka rehabilitacyjnego

Łóżko, o którym mowa, jest sprzętem, które nie jest stosowane w szpitalach czy też specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych. Jest to mebel, który przeznaczony jest do użytku domowego. Maksymalna waga osoby chorej w tym przypadku wynosi 175 kg. Dodatkowo łóżko rehabilitacyjne posiada kółka o średnicy 125 mm. Kółka te umożliwiają poruszanie tym łóżkiem w każdym wybranym kierunku. Łóżko może być z powodzeniem obsługiwane przez osobę opiekującą się chorym za pomocą specjalnego kontrolera. Łóżko to stosuje się w różnego rodzaju przypadkach medycznych. Mowa jest o osobach po przebytych urazach mechanicznych, po wylewach krwi do mózgu, po udarach mózgu, przy osobach wymagających opieki paliatywnej, co może być skutkiem bardzo różnego rodzaju schorzeń.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych

Zakup specjalistycznego łóżka rehabilitacyjnego jest dosyć drogim przedsięwzięciem. Zasadniczo nie jest opłacalne i tym samym w praktyce stosuje się jego wypożyczenie. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Visamed jest jednym z liderów tego rynku w naszym kraju. W ofercie znajduje się wiele modeli łóżek, a poza tym również można tu mówić o bardzo atrakcyjnych cenach. Za przywóz łóżka pod wskazany adres klient zapłaci tylko 100 zł, a jego miesięczne użytkowanie to koszt tylko 120 złotych. Wraz z przywozem do klienta, należy wskazać na to, że klient zostanie dokładnie poinstruowany w jaki sposób to łóżko obsługiwać. W tym miejscu mamy do czynienia z bardzo wysoką jakością łóżek rehabilitacyjnych jak również z bardzo atrakcyjnymi warunkami ich wypożyczenia. Jedna z najciekawszych propozycji na polskim rynku usług rehabilitacyjnych.

By: Aneta R.