Informacje i porady o dietach

Najpopularniejsze mity związane z treningiem siłowym

Najpopularniejsze mity związane z treningiem siłowym

Trening siłowy jest jedną z form treningu, dzięki której można wpłynąć na przyrost masy mięśniowej w bezpieczny sposób. Dodatkowo pozwala na zwiększenie siły oraz wytrzymałości organizmu. Jednak na jego temat krąży wiele plotek i nieprawdziwych tez. Sprawdzimy, jakie najczęściej mity powtarzane są w związku z treningiem siłowym.

Trening siłowy – jak wygląda?

O treningu siłowym mówi się, że jest idealną formą aktywności, szczególnie gdy zależy nam na poprawie wyglądu naszej sylwetki. Dodatkowo, nie każdy wie, ale odpowiednia aktywność ruchowa może poprawić gęstość mineralizacji kości. Dzięki temu zwiększa się odporność na urazy. Podstawą treningu jest wykorzystanie siły człowieka. Ćwiczenia jakie są w jego ramach realizowane polegają na angażowaniu wielu stawów i charakteryzują się dość dużą złożonością.

Jakie ćwiczenia wykonywać w ramach treningu siłowego?

Podstawą są: przysiady, wyciskanie, podciąganie, a także tzw. martwe ciągi. Jednak zanim rozpoczniemy ćwiczenia należy rozpocząć od czegoś błahego, nauki oddychania, gdyż oddychanie oparte na przeponie jest podstawą w budowaniu kondycji i wytrzymałości siłowej. Jeśli nie wiemy jak zacząć, można skorzystać z doświadczenia innych osób, jak np. trener personalny.

Prawda czy fałsz?

Sporo mitów powtarzanych jest w odniesieniu do kobiet. A wśród najczęściej wymienianych jest to, że kobiety, decydujące się na trening siłowy powinny obawiać się utraty swojej kobiecej sylwetki. Wiele pań obawia się, że na skutek treningu siłowego ich sylwetka będzie przypominała raczej mężczyznę niż kobietę. Oczywiście jest to wierutna bzdura. Różnice między kobietą a mężczyzną obejmują także układ hormonalny. Testosteron, którego u kobiet jest znacznie mniej, będzie blokował nadmierny przyrost masy mięśniowej. Sporo osób obawia się także, że trening siłowy może być niebezpieczny. Nic bardziej mylnego.

Trening jest bezpieczny, jeśli jest odpowiednio przeprowadzony. Dawidwozniakowski.pl wiele uwagi poświęca kwestiom z właściwym dobieraniem ćwiczeń, do możliwości ćwiczącego oraz do etapu treningu na jakim dana osoba się znajduje. Wbrew powszechnym przekonaniom, trening siłowy pozwala także spalić tkankę tłuszczową.

By: NaDiecie