Informacje i porady o dietach

Problem z grzybami? Ozonowanie!

ozonowanie

Powodów występowania w naszych domach pleśni i grzybów może być wiele. Zwykle jednak chodzi o to, iż mury przemarzają, powstają na nich zacieki lub też brak jest odpowiedniej wentylacji. Często także, przyczyną pojawienia się takich nieestetycznych i groźnych dla człowieka zmian, jest niedostateczne ogrzewanie budynku zimą. Niezależnie jednak od tego skąd wziął się ten problem, powinniśmy zacząć z nim walczyć od momentu jego zauważenia, gdyż dzięki temu unikniemy niemiłych konsekwencji.

Czym są grzyby i jak nam zagrażają?

Grzyby stanowią bardzo liczną grupę organizmów, które przy sprzyjających warunkach, a zatem przy wilgotności powyżej 70% i temperaturach pomiędzy 16 a 35 stopni Celsjusza, są w stanie dość szybko rozwinąć się na zewnątrz naszego domu, ale również na ścianach wewnętrznych oraz stropach, stwarzając duże ryzyko dla wszystkich domowników.

Problem z grzybami w domu ma jednak również ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Wiele osób, które mają z nimi styczność na co dzień odczuwa takie dolegliwości jak chociażby ból głowy, katar oraz częste kichanie, drapanie w gardle oraz kaszel, ale także nawet wymioty czy w końcu zapalenie krtani. Na pleśń i innego typu grzyby musimy zwracać przede wszystkim uwagę w łazience, kuchni albo w piwnicy, czyli w takich miejscach, w których niemal zawsze panuje zwiększona wilgotność powietrza.

Ozonowanie sposobem na pozbycie się grzybów

Proces zwany ozonowaniem to jedna z najlepszych metod usuwania wszelkiego typu drobnoustrojów stwarzających zagrożenie dla człowieka. Również grzyby, w tym pleśń, ulegają ozonowi, który skutecznie niszczy je w wyjątkowo krótkim czasie. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, iż likwidowane są nie tylko same strzępki grzybów oraz ich zarodniki, ale także mykotoksyny. Są one produktami przemiany materii grzybów, które według wielu badań mogą być przyczyną rozwijania się nowotworów. Dlatego też, tak ważne jest aby zwalczać wszelkie przejawy występowanie pleśni oraz innych grzybów, nie tylko w przypadku, gdy jesteśmy na nie uczuleni.

Należy mieć na uwadze fakt, iż ozonowanie jest obecnie bardzo popularnym sposobem na dezynfekowanie różnego typu pomieszczeń. Korzystają z niego zarówno osoby prywatne, jak i specjaliści prowadzący własny biznes. Salony kosmetyczne oraz gabinety lekarskie korzystające z ozonowania to najlepszy przykład skuteczności tego zabiegu. Oprócz tego, warto również wiedzieć, iż usuwanie grzybów przy pomocy ozonu nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych, co oznacza, iż jest on bezpieczny dla człowieka.

By: NaDiecie