Informacje i porady o dietach

Poduszki profilowane

Poduszki profilowane

W dzisiejszych czasach wiele mówi się o zdrowym śnie w różnych kontekstach. Jedni twierdzą, że zdrowy sen, to taki w których dorosły człowiek prześpi nie mniej, niż 8 godzin. Inni natomiast uważają, że odpowiedni wypoczynek w nocy to taki który będzie nie tylko wygodny, ale i przede wszystkim zdrowy dla naszego kręgosłupa. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się poduszki ortopedyczne do spania, inaczej zwane jako poduszki profilowane. A skoro o profilu mowa, to warto podkreślić, że aby poduszki spełniały dobrze swoją rolę muszą być odpowiednio dobrane.

Co dają poduszki profilowane?

Zanim jednak przejdziemy do omawiania poszczególnych rodzajów warto powiedzieć sobie nieco więcej o tym na co pomagają poduszki profilowane. Przede wszystkim pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa niezależnie od pozycji w której się znajdujemy. Dzięki tego typu poduszkom pozbywamy się głównie uczucia sztywności i bóli kręgosłupa, co może zapobiegać również powstawaniu wielu schorzeń i dolegliwości kręgosłupa, w tym wadom postawy.

Co należy wziąć pod uwagę zanim kupię poduszkę?

Jak już wyżej zostało wspomniane, aby poduszki profilowane spełniały swoją role muszą być odpowiednio dobrane, dlatego też do wagi i wzrostu należy dodać również szerokość Twoich barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Ponadto istotną informacją jest również fakt w jakiej pozycji śpisz. To właśnie ten szczegół wyznacza głównie rodzaj poduszek profilowanych.

http://www.sissel.com.pl/category/zdrowe-spanie-poduszki-ortopedyczne

Rodzaje poduszek

W związku z tym jeśli śpisz na plecach, to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Śpiąc na boku (niezależnie na którym) najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie poduszka w kształcie „wałka”. Jeżeli lubisz zasypiać na brzuchu, to najlepszą decyzją będzie zakup poduszki w kształcie gwiazdy.

Pianka – istotna sprawa

Jak się okazuje jednym z najistotniejszych (jak nie najistotniejszym) elementów poduszek profilowanych jest pianka, która przede wszystkim nie odkształca się pod wpływem nacisku. Tu wyróżniamy głownie dwa rodzaje pianek.

Pianka poliuretanowa, to opcja dla tych, którzy poduszki profilowane używają do celów profilaktycznych chociażby dlatego, że nie wymagają dopasowania do kształtu szyi. Ponadto  zapewniają dobrą wentylacje.

Kolejny typ to pianka termoplastyczna, która jest pomocna dla osób mających konkretne problemu z kręgosłupem w okolicach szyi, czy barków. Tu należy wyróżnić przede wszystkim pełne podparcie głowy, a także równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę.

By: NaDiecie