Informacje i porady o dietach

Pilates energia dla ducha

pilates

Mówiąc o ćwiczeniach pilates, w głównej mierze będziemy wskazywać na to, że służą one naszemu ciału. To dzięki owym ćwiczeniom można popracować nad postawą swojego ciała, nad jej poprawą. Poza tym są to ćwiczenia słusznie polecane osobom cierpiącym na bóle pleców. Tymczasem pilates to znacznie więcej korzyści, o których nie zawsze się mówi. Jednakże osoby, które biorą udział w tych zajęciach, jak najbardziej doświadczają owych korzyści. O czym jest mowa w sposób szczególny:

– pilates pozwala na wymodelowanie, uatrakcyjnienie sylwetki ciała

– pilates to doskonała forma obrony przed stresem

– pilates to ćwiczenia wyciszające, pozwalające poczuć wewnętrzną harmonię

Nie sposób ograniczać się tylko i wyłącznie do aspektu fizycznego, jaki wypływa z zajęć pilates.

Pilates dla każdego

Bez wątpienia bardzo istotnym elementem jest to, że owe ćwiczenia są bardzo uniwersalne. Nie można powiedzieć, że są one przeznaczone tylko i wyłącznie dla kobiet czy też dla innych grup osób. Tutaj obowiązuje pełna uniwersalność. Jedyne ograniczenia mogą wystąpić, ale będą to ograniczenia związane bezpośrednio ze stanem zdrowia danej osoby. Pilates to ćwiczenia dla każdego. Co więcej, są one bardzo proste i od pierwszego spotkania na sali ćwiczeniowej można w pełni się zaangażować. Tym samym od pierwszych zajęć można mówić o uzyskiwanych korzyściach. Współczesny człowiek w dużej mierze jest poddawany stresowi, naciskowi psychicznemu. Pilates redukuje stres i wprowadza harmonię. Dzięki temu człowiek w swojej codzienności jest bardziej zrelaksowany i odporny na czynniki zewnętrzne.

Jeszcze większe korzyści dla zdrowia

Zarówno dla ducha jak i dla ciała można zwiększyć korzyści płynące z faktu brania udziału w zajęciach pilates. Można to uczynić włączając  w owe zajęcia specjalną platformę do ćwiczeń czyli reformery pilates. Jest ona znana tak długo jak długo jest znana sama metoda ćwiczeń. Można powiedzieć, że została wymyślona przez tego samego człowieka, czyli przez Josepha Pilatesa. Na zajęciach grupowych w klubach fitness z tym sprzętem mamy zasadniczo do czynienia zawsze. Większość klubów jest wyposażonych w reformery. Oczywiście można mówić o różnych ich modelach, aczkolwiek zasada działania w przypadku każdego jest taka sama. Umożliwia ona wykonanie znacznie większej ilości ćwiczeń. Dzięki reformerom można zrealizować większość pozycji znanych powszechnie z siłowni. Tutaj jednak nie ma miejsca zwiększone obciążenie na plecy, na kręgosłup. Tym samym nie ma niebezpiecznego nacisku na ów kręgosłup.

By: Aneta R.