Informacje i porady o dietach

Pielęgnacja skóry latem

cera

O skórę twarzy i nie tylko należy i warto dbać przez cały rok. Lato jest jednakże tym czasem, w którym owa dbałość ma szczególne znaczenie. Oczywiście nie na wszystko mamy wpływ, ale na pewne aspekty na pewno tak. Nie mamy wpływu na genetykę, ale mamy wpływ na to, co jemy i ile jemy. Mamy wpływ na to ile i co pijemy.

Jak dbać o skórę?

Dbając o skórę naszego ciała, a zwłaszcza na skórę na naszej twarzy, warto jest postawić na wodę mineralną, na naturalne soki. W lecie istotnym elementem jest odpowiednie nawilżenie skóry. Wysoka temperatura powoduje utratę płynów, mikroelementów. To ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia naszej skóry. Promieniowanie UV, czyli takie, z którym mamy do czynienia podczas kąpieli słonecznych, wpływa na przyspieszenie procesów starzenia się skóry. Warto jest zatem postawić na pewne rozsądne dawkowanie sobie kąpieli słonecznych. Poza tym istotnym elementem wpływającym na jakość skóry są używki, alkohol oraz nikotyna. Nie można zatem korzystać do woli z używek i nie odczuwać tego w swoim wyglądzie. Istotnym elementem jest oczywiście stosowanie dobrej jakości kremów do twarzy, kosmetyków. W tym względzie nie warto jest oszczędzać, nie warto jest korzystać tylko z tego, co tanie.

Musimy mieć tę świadomość, że to co jest tanie, nie jest odpowiednie i nie będzie miało korzystnego wpływu na zdrowie naszej skóry. W okresie letnim jak i w każdym innym czasie warto jest stawiać na wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji ciała, dobrane bardzo szczegółowo do jego aktualnej kondycji.

By: Aneta R.