Informacje i porady o dietach

Olejek rycynowy na włosy i paznokcie

Olejek rycynowy jest produktem dosyć popularnym, aczkolwiek nie każdy z nas wie, skąd on pochodzi, skąd się go pozyskuje. Już spieszymy z odpowiedzią, iż jest on pozyskiwany z drzewa o nazwie rącznik pospolity. Roślina ta pochodzi z tropików, aczkolwiek może być również uprawiana w naszej strefie klimatycznej.

Trujący lek?

Jako roślina jest ona trująca, ale jeśli chodzi o olejek rycynowy, to tutaj nie będziemy już mówili o szkodliwych działaniach, ale raczej o pozytywnym wpływie na różne aspekty związane z ludzkim zdrowiem. Olejek ten wpływa pozytywnie na układ trawienny, jest wykorzystywany w okulistyce jak również w higienie części intymnych. My w tym miejscu w sposób szczególny skupimy się na pozytywnym wpływie owego olejku na włosy oraz paznokcie. Odnośnie włosów, możemy wskazać na zahamowanie ich wypadania, na znaczącą poprawę ich kondycji, na znaczącą poprawę ich wyglądu. Ponadto również możemy mówić o pozytywnym wpływie na zjawisko łupieżu, które może być zmniejszone. Podobnie sytuacja wygląda w odniesieniu do paznokci. Jeśli ktoś boryka się z problemem zniszczonej płytki paznokci, z ich rozdwajaniem, to olejek rycynowy jak najbardziej może pomóc w poprawie ich kondycji.

Sięgnij po naturę

Być może nie każdy z nas docenia to, co daje nam natura, a tymczasem jest to bardzo dobry sposób na to, aby sobie pomóc. Olejek rycynowy jest jednym z tych elementów, jednym z tych produktów, dzięki którym możemy naprawdę bardzo wiele pozytywnego osiągnąć. W sposób szczególny mówimy właśnie o osobach, które borykają się ze słabymi włosami oraz paznokciami.

By: Aneta R.