Udowodniono, że drzemki poobiednie pozytywnie wpływają na pracę naszego serca. Jak dowodzą badacze i lekarze takie krótkie sjesty zmniejszają aż o 21 % ryzyko zgonów z powodu wystąpienia choroby wieńcowej.
Regularne drzemki podstawą zdrowego serca
Osoby które zapewniają sobie regularne popołudniowe drzemki, które odbywają się co najmniej trzy razy w tygodniu i trwają pół godziny cechują się zdrowszym sercem. Wśród tego typu osób śmiertelność która jest wywołana chorobami układu krążenia była aż o 20 procent niższa, niż u ludzi którzy unikają takich sjest. Doskonały wpływ mają drzemki na mężczyzn którzy pracują fizycznie. Sen łagodzi stresy, regeneruje organizm i sprawia, że czujemy się lepiej. Powszechnie wiadomo, że to właśnie nadmierny stres i zbyt duże obciążenie organizmu negatywnie wpływają na serce i cały układ krwionośny. Nawet krótka drzemka uwalnia nas od negatywnych emocji i sprawia, że możemy odpocząć. Dzięki temu regeneruje się cały nasz organizm, zaś serce ma większą moc i siłę do pracy.
Kultura śródziemnomorskich drzemek
Poobiednie drzemki królują głównie w kulturze śródziemnomorskiej a także w krajach Ameryki Łacińskiej. Na terenie Polski rzadko pozwalamy sobie na dzienny odpoczynek. Tymczasem w regionach gdzie drzemki są popularne odnotowuje się najniższą śmiertelność z przyczyn kardiologicznych. Warto więc poświęcić kilka chwil w ciągu dnia na drzemkę, odżywczy i regenerujący sen, aby poczuć się zdrowiej i uniknąć chorób.