Informacje i porady o dietach

Ochrona przed słońcem

ochrona przed słońcem

Wprawdzie słońce jest tym elementem, dzięki któremu mamy do czynienia ze zwiększoną ilością produkowanej witaminy D w ludzkim organizmie, ale słońce to nie tylko korzyści, ale także poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Tak naprawdę zbyt długie wystawianie się na promienie słoneczne jest bardzo szkodliwe. Może skutkować zwiększonym ryzykiem wystąpienia raka skóry. Opalanie to piękna skóra, ale jednocześnie też bardzo duże ryzyko owego raka.

Odpowiednia ochrona skóry

Aby móc odpowiednio się ochronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, przede wszystkim należy nie wystawiać się na jego działanie przez zbyt wiele godzin. Poza tym również przed opalaniem się, przed pójściem na plaże czy też pójściem na odkryty basen należy zastosować odpowiednie kosmetyki do opalania. Dotyczy to zwłaszcza dzieci. Na pewno ważnym elementem jest stosowanie odpowiedniego nakrycia głowy i w tym miejscu również należy wskazać w dużej mierze na dzieci oraz na osoby starsze. Na koniec dodajmy jeszcze, że niezwykle ważne jest to, aby w tych praktykach nie zapominać o właściwym nawodnieniu organizmu.

W upalne dni ważne jest to, aby pić znacznie większą ilość wody w stosunku do tego, co wypijamy zwykle. Słońce daje nam życie, daje witalność, ale może także być bardzo szkodliwe. Niewątpliwie mówiąc o ochronie przed słońcem, nie należy mówić o ryzyku wystąpienia raka skóry. Tutaj należy chronić się także przed ryzykiem wystąpienia udaru słonecznego. Owo ryzyko jest znacznie zwiększone w przypadku osób starszych czy też małych dzieci.

By: Aneta R.