Informacje i porady o dietach

Objawy niedoboru magnezu

magnez

Niedobór magnezu jest tym elementem, na temat, którego obecnie wiele się mówi. De facto jest to dosyć poważny problem, ponieważ ów magnez w ludzkim organizmie odpowiada za wiele funkcji. Mowa o śnie, o odporności na stres jak również i o innych kwestiach. Magnez należy przyjmować w diecie i można także wspomagać się różnymi suplementami diety. Jakie są jednak podstawowe objawy jego niedoboru, jak możemy je rozpoznać? Wiele zależy od naszego stylu życia.

Co usuwa magnez?

Jeśli więc w naszej codziennej diecie obecnych jest wiele napojów gazowanych, jeśli słodycze to nasza pięta achillesowa, a poza tym jeśli spożywamy duże ilości kawy oraz czarnej herbaty, to możemy podejrzewać, że poziom magnezu w naszym ciele nie będzie właściwy. Poza tym oczywiście mowa jest o stresie. Jeśli jesteśmy stale lub często pod jego wpływem, to oczywiście również poziom magnezu będzie spadał. Czy coś poza tym? Jak najbardziej tak. Większa ilość spożywanego alkoholi, przyjmowanie leków moczopędnych, leków na astmę, na serce, przechodzenie przez terapię hormonalną czy też przyjmowanie środków antykoncepcyjnych może wpłynąć na obniżenie poziomu magnezu w organizmie.

Zaburzenia z niedoboru magnezu

Wszelkiego rodzaju tiki nerwowe, bolesne skurcze mięśni to kolejne z objawów obniżonej, zbyt niskiej ilości owego minerału. Tak więc są to czynniki decydujące o poziomie magnezu w ciele człowieka. Jego źródłem będzie oczywiście nasza codzienna dieta, aczkolwiek warto także sięgnąć dodatkowo po pewne suplementy, aczkolwiek tylko te najlepsze, najbardziej skuteczne.

By: Aneta R.