Informacje i porady o dietach

Motywacja do ćwiczeń

motywacja do ćwiczeń

Aktywność fizyczna jest niezbędna każdemu człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania. Nawet minimalne poświęcenie czasu na ruch zaowocuje lepszym zdrowiem, kondycją i samopoczuciem. Chemiczne reakcje organizmu powodują produkcję hormonów, które dają nam siłę, szczęście i młodość. Pomimo tak wielu zalet mamy problemy z podjęciem decyzji o wyjściu nawet na piętnastominutowy spacer. Dlaczego?

Dlaczego warto ćwiczyć?

Zwykle pada tu argument, że nie mamy na to czasu. Ale mamy czas nas na systematyczne przeglądanie portali społecznościowych czy oglądanie seriali. Można więc powiedzieć, że marnujemy czas, który moglibyśmy poświęcić naszemu zdrowiu. Jednak skąd brać motywację do ćwiczeń czy jakiejkolwiek aktywności? Powinno to wypływać przede wszystkim od nas samych. Musimy mieć świadomość, że robimy to dla siebie. Pośrednio możemy też pomóc w ten sposób naszym bliskim, którzy prowadzą siedzący tryb życia i kategorycznie odmawiają jakiegokolwiek ruchu na świeżym powietrzu. Być może dając dobry przykład zachęcimy ich do zadbania o własne zdrowie. Dzieci, które widzą, że rodzić wychodzi choćby na spacer czy wykonuje proste ćwiczenia rozciągające w domowym zaciszu, zostawią swoje smart fony i się do nich przyłączą.

Statystyki podają, że aktywność fizyczna cieszy się największym powodzeniem w okresie stycznia i czerwca. Styczeń to początek Nowego Roku i doskonały czas na rozpoczęcie realizacji postanowień. Większość z nich dotyczy właśnie aktywności fizycznej. Natomiast w czerwcu odczuwamy presję zbliżających się wakacji, podczas których chcielibyśmy eksponować piękne i wysportowane ciała.

By: Aneta R.