Informacje i porady o dietach

Kreatyna – po treningu

kreatyna po treningu

Dziś wprost nie wyobrażamy sobie życia bez kawy. Każdego dnia więc sięgamy po niejedną przede wszystkim po to, aby dostarczyć sobie energii do życia. Kawa, to jednak idealny sposób dla tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Myśląc o uprawianiu sportu musimy zdać sobie sprawę, że nasz organizm potrzebuje znacznie więcej. Konieczny więc jest składnik, który nie tylko chwilowo pobudzi nasze ciało zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wyczerpujący trening. A takie właściwości posiada kreatyna, która jest ogromnie potrzebna także po treningu. Zanim jednak do tego przejdziemy kilka słów o tym dla kogo jest przeznaczona i jak działa.

Jak działa kreatyna?

Powiedzieliśmy już sobie, że kreatyna jest niejako ,,paliwem” potrzebnym dla naszego organizmu. Tym samym pozwala na uwolnienie określonych jego zapasów. To powoduje, że zwiększa się nie tylko długość, ale i intensywność naszych treningów. Dzięki kreatynie również nasz organizm staje się mniej podatny na kontuzje, a ta jeśli już się pojawi, to zdecydowanie łatwiej ją zwalczyć, gdyż szybciej łagodzi urazy.

Dla kogo jest przeznaczona?

Przede wszystkim dla sportowców i to zarówno tych uprawiających sporty siłowe, jak i inne dyscypliny takie jak: kolarstwo, bieganie, czy kulturystyka. Kreatynę jednak z powodzeniem mogą brać Ci, którzy zwyczajnie prowadzą aktywny tryb życia, a sport uprawiają czysto hobbystycznie. Jako ciekawostkę warto dodać, że kreatyna często stosowana jest także przez aktorów, jeśli na przykład rola wymaga od nich szybkiego wzrostu masy mięśniowej. Sprawdź http://fitness-blender.pl i zamieszczone tam artykuły na ten temat.

Zalety kreatyny po treningu

Jak dobrze wiemy po wysiłku fizycznym nasz organizm staje się wyczerpany. Wówczas w czasie treningu synteza naszych białek odpowiadających na dostarczanie energii znacznie wzrasta po czym po krótkim czasie zdecydowanie opada. Dlatego też kreatyna tym samym staje się składnikiem regenerującym nasz organizm. Zmęczony organizm ponadto może spowodować również spadek masy mięśniowej. A przeważnie jeśli decydujemy się na określone treningi, to głównie po to, aby nasza masa mięśniowa była jak największa. Tym bardziej, że spadek wagi po ćwiczeniach nie zawsze oznacza automatyczny przyrost masy mięśniowej. Dlatego też przyjmowanie kreatyny po treningu zapewnia jej przyrost.

Bierz z głową i… dietą

Czyli krótko mówiąc – kreatyna sama w sobie jako suplement nie zagwarantuje nam oczekiwanych efektów. Im bardziej współgra z odpowiednią dietą, tym lepiej. A skoro o diecie mowa, to tu warto podkreślić, że ilość produktów w których zawarta jest kreatyna jest bardzo mała, gdyż znajduje się raptem w takich produktach jak świeże mięso, czy ryby.

Kolejna ważna informacja, to przyjmowanie kreatyny ze specjalistą. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na jej zakup w internecie. Choć sklepy on – line cieszą się dużym zaufaniem i popularnością, to grunt, aby nie korzystać z nich na ,,własną rękę’.

Jako ciekawostkę warto dodać, że kreatynę w znacznej ilości produkuje nasz organizm w nerkach, czy wątrobie.

By: NaDiecie