Informacje i porady o dietach

Kilka zasad związanych z ćwiczeniami pilates

pilates

Pilates jest dosyć popularną formą ćwiczeń, dzięki której można wzmocnić mięśnie, można skutecznie popracować nad rzeźbą sylwetki ciała, nad ogólnym lepszym samopoczuciem. Są to ćwiczenia, które przeznaczone są dla każdego, w tym także dla osób początkujących. Nie są trudne, a więc nie wymagają jakiegoś szczególnego przygotowania. Nie oznacza to, że pilates można ćwiczyć w dowolny sposób. Tutaj obowiązują bardzo konkretne zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać.

Podstawowe zasady związane z pilates

Na pewno ważne jest to, aby wziąć udział w zajęciach zorganizowanych. Ćwiczenie u siebie w domu, indywidualnie jest związane z dużym ryzykiem niedokładności. To z kolei przekłada się na brak oczekiwanych efektów. Do podstawowych zasad związanych z ćwiczeniami pilates należy zaliczyć:

– należy skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora,

– nie zniechęcać się na samym początku jeśli jakieś ćwiczenia przychodzą nam z trudnością,

– nie należy ukrywać swoich schorzeń, ponieważ dzięki temu instruktor będzie wiedział jak nas pokierować w zajęciach,

– nie należy oczekiwać zbyt intensywnego wysiłku, a tym samym bardzo szybkich efektów,

– nie należy bagatelizować żadnego szczegółu związanego z ćwiczeniami,

– należy się mocno skoncentrować na każdym ćwiczeniu,

– być może dla kogoś nie jest to ważne, ale tak naprawdę bardzo istotnym elementem jest dobra atmosfera podczas ćwiczeń,

– istotnym elementem jest także to, aby ćwiczyć w sposób regularny, nie poprzestawać nawet w chwilach zwątpienia

 

Rezultaty, jakich należy oczekiwać

Ćwiczenia pilates są bardzo efektywne, a poza tym nie są one obciążające dla stawów. W porównaniu do ćwiczeń na siłowni mamy do czynienia z dużą korzyścią. Pilates to ćwiczenia, które pozwalają na uzyskanie wielu różnych celów. Jest to bardzo ważne, ponieważ uczestniczyć w nich mogą różne osoby. Prowadzone są zajęcia dla mężczyzn, dla kobiet, dla osób starszych, dla kobiet w ciąży. Tak naprawdę można tutaj mówić o możliwości wzmocnieniu mięśni, odchudzeniu sylwetki ciała, ukształtowaniu w sobie prawidłowej postawy ciała. Poza tym również dzięki tym ćwiczeniom można mówić o uzyskaniu większej harmonii wewnętrznej ludzkiego organizmu. W momencie, gdy mamy do czynienia z powszechnym pośpiechem i dużym wpływem stresu na człowieka, tenże aspekt nabiera szczególnego znaczenia.

Wzmocnienie mięśni głębokich

Wzmacnianie mięśni w ludzkim ciele jest możliwe do uzyskania dzięki różnym ćwiczeniom. Tak naprawdę jednak tylko dzięki zajęciom z zakresu pilates można mówić o wzmacnianiu mięśni głębokich. Tym samym są one bardziej elastyczne, są mocniejsze i w naszej codzienności nie są one narażone na uszkodzenie. Dlatego też pilates jest formą ćwiczeń polecaną wszystkim osobom, które odczuwają ból pleców, kobietom w ciąży, tancerzom, osobom mającym siedzący tryb pracy, spędzającym wiele czasu za kółkiem lub też za biurkiem. O ćwiczeniach poczytasz również TUTAJ.

Pilates to ćwiczenia skierowane do każdego. Są w praktyce pewne wyłączenia i wyjątki, aczkolwiek stanowią one znikomy procent osób, którym pilates się poleca.

By: Aneta R.