Informacje i porady o dietach

Jakie efekty przynosi pilates?

Pilates jest zestawem ćwiczeń które mają wiele właściwości dla naszego ciała. Sprawiają, że poprawia się elastyczność ciała, samopoczucie staje się lepsze, a co więcej wzrasta świadomość własnego ciała. Ćwiczenia z piłką pilates nie są skomplikowane, dlatego łatwo się je wykonuje. Można dzięki nim nie tylko wzmocnić kręgosłup i mięśnie, ale również schudnąć. Korzyści z piłki pilates mają wszyscy, zarówno młodsi jak i starsi.

Najważniejsze efekty ćwiczeń pilates

  • Wzmocnienie mięśni całego ciała

Pilates sprawia, że mięśnie całego ciała stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Najlepiej odczuwa się ów efekt na mięśniach brzucha, pośladków oraz pleców. To właśnie te partie ciała są najbardziej aktywne kiedy ćwiczymy z piłką pilates. Dodatkowo ćwiczenia tego typu wzmacniają mięśnie dna miednicy. O właściwościach piłki pilates dla naszego kręgosłupa można poczytać także w PORADNIKU.

  • Zapobieganie problemom kręgosłupa w przyszłości

Pilates to proste ćwiczenia, które zapobiegną problemom z kręgosłupem. Powinny więc być wykonywane zwłaszcza przez osoby z bólami, chorobami oraz schorzeniami. Piłka sprawia, że mięśnie stają się stabilne, lepiej podpierają kręgosłup, a tym samym nasza pozycja ciała jest o wiele bardziej pewna, stabilna i zdrowa.

  • Lepsza postawa ciała

Regularne ćwiczenia z piłką pilates to również o wiele lepsza postawa całego ciała. Dzieje się tak dlatego, że pomaga on w korekcji połączeń między kością biodrową a kręgosłupem. Nasza sylwetka jest więc wyprostowana i stabilna. Jeśli ćwiczymy z piłką mniej się garbimy a także nie bolą nas plecy.

  • Pilates ujędrnia sylwetkę oraz likwiduje cellulit

Trenując z piłką do pilatesu możemy walczyć z masą własnego ciała. Bardzo duża ilość ćwiczeń tego typu sprawia, że są zaangażowane wszystkie grupy mięśniowe. Dzieje się tak dlatego, że musimy utrzymać równowagę. Dzięki temu, że aktywizują się nasze mięśnie, zostaje zwiększona produkcja kolagenu. Tym samym poprawia się krążenie krwi w skórze, zaś ona staje się o wiele bardziej elastyczna i jędrna.

  • Poprawa kondycji i samopoczucia

Ogólnie ruch to zdrowie, zaś ćwiczenia z piłką pilates ma jeszcze większą ilość korzyści dla naszego organizmu i całego zdrowia. Przede wszystkim uczą one w jaki sposób zachować równowagę. Pozytywnie wpływają również na koncentrację, ponieważ ćwiczenia wymagają skupienia i uwagi, aby mogły być poprawnie i bezpiecznie wykonane.

By: Aneta R.