Informacje i porady o dietach

Jak założyć własne studio pilates?

własne studio pilates

Pilates to współcześnie jedna z tych form aktywności fizycznych, która cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Są to ćwiczenia proste, niewymagające wysokiego poziomu własnej kondycji fizycznej, a poza tym również dzięki nim można bardzo wiele uzyskać i to w stosunkowo niedługim czasie. Na pewno bardzo ważnym elementem jest też fakt, że pilates to ćwiczenia, które nie stanowią dla organizmu, dla mięśni i stawów nadmiernego obciążenia.

Z uwagi na ową rosnącą popularność pilates, coraz większa grupa osób zastanawia się nad założenie własnego studia. Bynajmniej nie jest to nic trudnego i niemożliwego do osiągnięcia. Aby móc założyć własne studio pilates, nie trzeba być instruktorem. W tym względzie można zatrudnić instruktorów, aczkolwiek można równocześnie też samemu ukończyć kurs instruktorski, na co zresztą decyduje się dosyć sporo osób. Na początek oczywiście dobrym rozwiązaniem jest podjęcie pracy w innym klubie pilates, ale po pewnym czasie, gdy dana osoba nabierze pewnego doświadczenia, warto pomyśleć nad własnym studiem pilates.

O krok do przodu

Założenie własnego studia pilates, profesjonalnego studia pilates to przede wszystkim pójście o krok do przodu przed konkurencję. W wielu przypadkach kluby fitness organizują zajęcia fitness, zajęcia z aerobiku, ćwiczenia na matach. Wyposażenie swojego studia pilates w profesjonalne maszyny i urządzenia spowodują, że będzie to miejsce wyjątkowe, które na pewno będzie się cieszyć bardzo dużym powodzeniem. Jak już wspomniano, takie studio pilates powinno być wyposażone w profesjonalny sprzęt. Można do niego na pewno zaliczyć:

– reformery

– trapezy

– krzesła

– łuki

Są to podstawowe urządzenia, dzięki którym zajęcia pilates są jeszcze bardziej zbliżone do pierwowzoru, a poza tym są bardziej skuteczne.

Ważne aspekty ćwiczeń

Założenie studia pilates to oczywiście założenie własnej działalności. Należy, więc spełnić zwyczajowe reguły rządzące tym zagadnieniem. Poza tym również bardzo ważne jest przygotowanie różnych dokumentów. Przede wszystkim chodzi o to, aby przygotować właściwy, mający szanse na powodzenie biznesplan. Kolejnym niezbędnym krokiem jest ustalenie konkretnych założeń oraz konkretnego planu finansowego. Nie można także pominąć aspektu związanego z zaplanowaną ilością prowadzonych zajęć, ilością uczestników na danych zajęciach czy też stosowanych opłat. Jednocześnie też, jak wyżej wspomniano, profesjonalne studio pilates powinno być wyposażone w odpowiednie maszyny i urządzenia. Te można pozyskać starając się o dofinansowanie lub też zdecydować się na leasing owych maszyn.

Decydując się na założenie własnego studia pilates, należy dokładnie przemyśleć, przeanalizować każdy krok.

Istotnym elementem jest także wybranie właściwej, dogodnej lokalizacji studia. W kontekście ilości klientów ma to z pewnością bardzo duże znaczenie. Założenie własnego studia pilates to jeden z tych rodzajów biznesu, jaki współcześnie dosyć mocno się opłaca. Przede wszystkim przez to, że zarówno w Polsce jak i w wielu innych krajach istnieje zapotrzebowanie na takie zajęcia, jest coraz większa świadomość umieszczenia w swojej codzienności dobrej aktywności fizycznej.

Pilates wpisuje się w trend tej aktywności bardzo mocno. To forma ćwiczeń, która nie wymaga bardzo wiele, a w zamian wiele może dać. Własne studio pilates to świetny biznes, który bardzo dobrze rokuje i który nie jest bardzo wymagający, aby móc go założyć. Tym samym warto jest wykorzystać istniejącą koniunkturę i stworzyć coś, co będzie dawało satysfakcję i przynosiło spore zyski.

By: Aneta R.