Informacje i porady o dietach

Początek  nowego roku to zawsze moment, w którym mamy największą chęć i motywację do zmian swojego stylu życia. Zmiany dzielą się na te małe oraz duże, a jednym z popularniejszych postanowień noworocznych jest oczywiście zrzucenie zbędnych kilogramów, które nam przeszkadzają. Jak zacznie się dbanie o sylwetkę odpowiednio wcześnie, do wiosny i lata, gdy pokazuje się najwięcej ciała na plaży czy w krótkich ubraniach, zapracować na swoją wymarzoną figurę. Jedna nie wszyscy ludzie mają wystarczająco dużo samozaparcia do konsekwentnego dążenia do celu, a efektów spodziewają się natychmiast. Dlatego zamiast jeść zdrowo i ruszać się przez cały rok, szukają rozwiązań na ostatnią chwilę w Internecie, który pełen jest cudownych diet, pastylek do odchudzania i mówców motywacyjnych ze swoimi szkoleniami zmieniającymi życie. Zanim zdecydujemy się wydać pieniądze online na coś związanego z odchudzaniem, przemyślmy to kilka razy, bo możemy stać się ofiarami różnych oszustw, które nie tylko uszczuplą nasze portfele, ale również mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Magiczne suplementy

Na wstępie trzeba od razu przypomnieć, że nie istnieją żadne magiczne tabletki, które bez ciężkiej pracy dadzą jakiekolwiek efekty. Oczywiście, odpowiednio dobrane suplementy diety pomagają w dostarczaniu naszym organizmom odpowiedniej ilości witamin i minerałów, jednak są to jedynie substancje wspomagające właściwe odżywianie. Jeżeli ze względu na jakieś stwierdzone niedobory zdecydujemy się kupić jakiś suplement, trzeba zwracać uwagę na to, czy na stronie podany jest skład danego produktu, a jeżeli nie, trzeba go omijać szerokim łukiem, ponieważ może nie być odpowiednio przetestowany, a wręcz szkodliwy lub nie robić kompletnie nic.

Internet pełen jest też różnego rodzaju podejrzanych stron, które oferują magiczne środki w bardzo „atrakcyjnych”, czy wręcz „promocyjnych” cenach. Nie są to żadne popularne sklepy dla sportowców, tylko witryny, które mogą niektórym już na pierwszy rzut oka wydawać się podejrzane. Według prawa, wszystkie sklepy w Internecie muszą podać na swojej witrynie dane, takie jak nazwa, numer NIP oraz adres. Muszą mieć również wprowadzone odpowiednie przepisy w sprawie ochrony danych osobowych RODO i politykę prywatności. Jeżeli na danej stronie nie znajdziemy takiej zakładki, należy jak najszybciej z niej wyjść i zapomnieć o jej istnieniu, bo jest to najprawdopodobniej oszustwo. Albo zapłacimy za towar, którego nigdy nie otrzymamy albo otrzymamy taki, który nie będzie miał żadnych pozytywnych skutków na nasze organizmy, a tym bardziej nie pomoże w szybkim odchudzaniu.

Spersonalizowane plany diet

Korzystanie z porad dietetyków pracujących online na pewno będzie pomocne, jeżeli nie wiemy jak się zabrać za zmianę swojego stylu odżywiania. Możemy w ten sposób uzyskać wiele porad lub kupić gotowe diety z lista potrzebnych produktów orz przepisem.  Trzeba jednak pamiętać, że zdrowe tempo odchudzania wynosi około półtora kilograma na tydzień, a szybsza utrata wagi może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Jeżeli jakiś „dietetyk” obiecuję utratę 5 czy 10 kilogramów w ciągu miesiąca po prostu jest oszustem bez odpowiedniego wykształcenia. Wszelkiego rodzaju diety „cud” oparte na głodówkach może i dadzą szybkie efekty, ale kilogramy wrócą równie szybko przy normalnym odżywianiu, a możemy mieć przez to problemy z cerą, snem czy w przypadku kobiet, z miesiączką.

Dla kogoś, kto chce samodzielnie skomponować sobie dietę, przydatny będzie zestaw programów z pakietu Ms Office. Są to programy biurowe na komputer lub telefon, takie jak Excel czy Word, które zna chyba każdy. Właśnie dzięki narzędziom Ms Office (lub Ms Office dla szkół, jeśli posiadasz taką licencję) będziemy mogli rozpisywać posiłki lub analizować swoje postępy za pomocą tabeli, grafów czy wykresów. W Internecie istnieje wiele poradników na temat tego, jak używać danego programu w pożądany przez nas sposób.

Coaching i porady guru

Internet jest świetnym medium pomocniczym w czasie odchudzania, ponieważ na różnych forach czy portalach społecznościowych można znaleźć przydatne wskazówki osób, które nie tylko zajmują się sportami i dietą na co dzień, ale również osób, które są w trakcie lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem. Dzięki temu mamy dostęp do wielu różnych niskokalorycznych przepisów na dania wytrawne oraz desery, a jednocześnie możemy motywować się poprzez oglądanie efektów innych ludzi. Niesie to niestety też za sobą pewne zagrożenie. Na tych samych forach i portalach możemy natknąć się na ludzi, którzy będą tylko udawać autorytety w tych sprawach, będą promować swoje produkty i chwalić się nieprawdopodobnymi dokonaniami swoich podopiecznych. Możemy zostać namówieni na udziały w płatnych prelekcjach i szkoleniach, chcąc uzyskać podobne efekty.

Nie ma w tym nic złego, ponieważ szkolenia w każdym kierunku są wartościowe, jednak trzeba przed wydawaniem pieniędzy przeczytać opinie o danym guru. Często zdarza się, że zdjęcia przed i po odchudzaniu pod okiem jakiegoś internetowego „znawcy” są przerabiane w programach graficznych lub wręcz kradzione! Takie manipulacje są niestety dość częstymi metodami, które coraz częściej są demaskowane.

Aplikacje

Podczas przygody z odchudzaniem na pewno zdecydujemy się na zainstalowanie na nasz telefon programu, który pomoże w obliczaniu spożywanych kalorii i monitorowaniu postępów swojego odchudzania. Jest to narzędzie przydatne, które jest nie tylko źródłem informacji na temat jedzenia, ale również pozwala oszczędzić sporo czasu. Drugą kategorią przydatnych aplikacji są te z dziedziny sportu i fitnessu, które liczą nasze kroki, spalane kalorie, treningi i tym podobne. Pozwalają chwalić się swoimi wynikami w bieganiu czy jeżdżeniu na rowerze znajomym i dają motywację do stawania się coraz lepszym. Przeważnie nie są to nawet płatne aplikacje, więc z góry wydaje nam się, że są bezpieczne, ale również na nie musimy jednak uważać!

Przed ich używaniem warto zaopatrzyć się w program antywirusowy, bo często podajemy tam szereg różnych wrażliwych danych osobowych – nasze imię i nazwisko, wiek z datą urodzenia, wagę, dane medyczne i tym podobne, które mogą zostać wykradzione i użyte bez naszej wiedzy w innym celu. Jeżeli chcemy wykupić wersję premium danej aplikacji, która da nam więcej narzędzi przydatnych przy odchudzaniu, możemy być poproszeni też o podanie danych z kart bankowych w celu opłacenia naszego abonamentu. Jeżeli dane naszej płatności zostaną przechwycone przez hakerów, możemy zostać w łatwy sposób okradzeni! Żeby się przed tym uchronić, warto mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy nie tylko na swoim komputerze, ale również telefonie komórkowym.

Jak wiadomo, Internet jest przydatny w życiu codziennym i używamy go praktycznie nieustannie, do różnych mniej lub bardziej poważnych rzeczy życia codziennego. Nie ma nic złego w posiłkowaniu się nim w czasie odchudzania, ale należy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek i nie wierzyć we wszystko co jest napisane w Internecie, ponieważ nie zawsze to co w nim jest, ma odzwierciedlenie w realnym życiu.

By: NaDiecie