Informacje i porady o dietach

Jak nie podjadać w czasie diety?

sposoby na głód

Jeżeli właśnie przebywasz na diecie z całą pewnością zdarza Ci się odczuwać uczucie głodu. Wówczas ryzyko sięgnięcia po słodką, tuczącą przekąskę wzrasta. Jak sobie pomóc, kiedy uporczywie doskwiera Ci głód, aby nie zniwelować efektów całej dotychczasowej diety?

Sposoby na okiełznanie głodu

  • Pozytywne myślenie

Jeżeli jesteś na diecie na pewno zdarza ci się odczuwać głód. Nie panikuj, lecz zachowaj spokój. Głód odczuwamy jako biologiczny sygnał. Warto wówczas pomyśleć – owszem jestem głodna, lecz później coś zjem. W tej sytuacji dla lepszej motywacji warto również zastanowić się, że właśnie organizm jest zajęty rozkładem rezerw tłuszczu.

  • Wyczucie jedzenia

Zachowując dietę naucz się panować nad głodem. Jeżeli się pojawia to zawsze stopniowo, nigdy nagle. Tym samym oznacza to, że kiedy dopiero zaczyna się głód warto abyś pomyślała że dopiero coś jadłaś i nie musisz znów sięgać po jedzenie.

  • Woda wspomoże walkę z głodem

Doskonałym sposobem na zahamowanie uczucia głodu jest woda. Przed każdym posiłkiem wypij dwie szklanki wody. Żołądek wypełni się, poczujesz sytość i zjesz o wiele mniej. Dodatkowo warto pić wodę również pomiędzy posiłkami.

  • Regularne posiłki

Niezwykle ważne w diecie są regularne posiłki. Powinieneś je zjadać co pięć godzin. Dzięki temu zjesz mniej, a dodatkowo pozytywnie wpłyniesz na przemianę materii. Jeżeli masz trudności z regularnym jedzeniem warto nastawić zegarek.

By: Aneta R.