Informacje i porady o dietach

Białko dla kobiet

sport fitness

Większość kobiet trenujących nie zwraca większej uwagi na białko, a nawet stara się go w dużym stopniu ograniczyć. Błąd i to spory. Owszem, ktoś może powiedzieć, że przecież białko w dużej mierze przyczynia się do rozwoju masy mięśniowej, a tymczasem większość trenujących kobiet za swój podstawowy cel sportowy, cel treningowy obiera sobie utratę pewnej ilości tkanki tłuszczowej jak również wyszczuplenie swojej sylwetki. Unikanie białka, jego ograniczanie niczego dobrego w tym miejscu nie da, a nawet może okazać się wielkim błędem.

Dlaczego warto jeść białko?

Przede wszystkim należy podkreślić to, że budowanie masy mięśniowej, budowanie dużych rozmiarów muskulatury wymaga wiele lat treningów i odpowiedniej suplementacji. W przypadku kobiet jest to jeszcze bardziej utrudnione ze względu na znacznie mniejszą ilość wydzielanego przez nie testosteronu. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, że nieco większa masa mięśniowa przekłada się bezpośrednio na bardziej sprężystą i bardziej smukłą sylwetkę ciała, a więc osiągamy to, co zakładaliśmy wcześniej. Jest jeszcze jeden aspekt, którego w tym miejscu nie możemy pominąć. Chodzi nam mianowicie o to, że spożywanie białka powoduje zwiększenie przemiany materii, a więc odchudzanie jest w tym momencie znacznie łatwiejsze i znacznie szybsze. Pewnym paradoksem jest, więc odrzucanie białka w przekonaniu, że spowoduje ono wyłącznie zwiększoną muskulaturę i nie będzie miało żadnego pozytywnego wpływu na nasze dążenia do bardziej smukłej sylwetki ciała i na obniżenie poziomu naszej tkanki tłuszczowej.

Białko dla mężczyzn i kobiet

Białko jest jak najbardziej przeznaczone nie tylko dla mężczyzn, ale także dla trenujących, chcących zredukować swoją tkankę tłuszczową kobiet. Należy podkreślić to, że owo białko jest bardzo ważne dla zachowania podstawowych funkcji życiowych, a jeśli mówimy o osiąganiu celów sportowych, to również nie należy odrzucać pokarmów bogatych w białko, gdyż jest ono przeznaczone nie tylko dla trenujących mężczyzn, ale jak najbardziej również dla trenujących kobiet. To, że białko powinno być przez kobiety ograniczane to tylko i wyłącznie jest mit.

By: Bartek M.