Informacje i porady o dietach

Ćwiczenia pomagają

ćwiczenia

Istnieje pewne błędne przekonanie, iż intensywne ćwiczenia na siłowni czy też nawet we własnym domu nie są dobre, jeśli zależy nam na schudnięciu. Istnieje pewna obawa, iż intensywne ćwiczenia spowodują zwiększenie masy mięśniowej, a to spowoduje, że wizualnie wcale nie będziemy szczuplejsi, a wręcz odwrotnie. Takie obawy jednakże nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości, nie mają potwierdzenia wśród tych osób, które już podjęły wysiłek ku temu, aby móc uzyskać lepszą, bardziej szczupłą sylwetkę ciała.

Ćwiczenia a masa mięśniowa

Cały proceder polega, bowiem na tym, iż ćwiczenia fizyczne powodują wprawdzie zwiększenie masy mięśniowej, powodują ich większe naprężenie, aczkolwiek na pewno nie powodują tego, czego wiele osób się obawia, a mianowicie nie powodują zwiększenia muskulatury. Większa masa mięśniowa, bardziej jędrna skóra to elementy, dzięki którym z powodzeniem i znacznie łatwiej możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. To właśnie jest sekret ćwiczeń mających na celu schudnięcie, które wcale nie prowadzą do uzyskania nadmiernej muskulatury, ale do uzyskania tego, co sobie planujemy i co zamierzamy uzyskać. Jeśli zależy nam na smukłych udach, na jędrnych pośladkach, na płaskim brzuchu, powinniśmy w naszej codzienności uwzględnić dwa zasadnicze elementy.

Regularne ćwiczenia

Mowa jest o oczywiście o regularnych ćwiczeniach, ale mowa jest także o diecie, która jest elementem niezbędnym do tego, aby móc mówić o finalnym sukcesie. Nie chodzi o to, aby oczywiście przysłowiowo wypruwać sobie żyły, aby ćwiczyć ponad swoje możliwości i ponad swoje siły, ale o to, aby owe ćwiczenia dawały nam pewną przyjemność, aby dawały nam pewną satysfakcję. Nie wierzmy, więc twierdzeniom, iż intensywne ćwiczenia spowodują zwiększenie masy mięśniowej i nie pomogą nam w schudnięciu, ponieważ jest to twierdzenie bez potwierdzenia w rzeczywistości. Nasze odchudzanie, wykonywanie ćwiczeń powinno być dla nas radosne, powinno wywoływać nasz uśmiech, powinno być związane z pewnym luzem, powinno dawać nam sporą radość i spełnienie.

By: Bartek M.