Informacje i porady o dietach

Chodakowska czy Lewandowska – jak ćwiczyć w domu?

chodakowska czy lewandowska

Aby móc ćwiczyć, nie ma konieczności udawania się na siłownię. Z powodzeniem można ćwiczyć w swoim domu. Dobrze jest mieć przy tym dobrego nauczyciela. Jeśli zapytać o najbardziej popularnych trenerów osobistych, to większość wymieni Annę Lewandowską oraz Ewę Chodakowską. Spór trwa, ale nie powinien.

Ćwicząc w domu możemy nie korzystać z porad żadnej z tych trenerek. Możemy wybrać innych instruktorów treningu. Ostatnim czasem bardzo popularne stały się ćwiczenia z Quczajem. Mamy je obecne także w popularnej śniadaniówce – Dzień Dobry TVN. My przyjrzymy się jednak programom treningowym dwóch wcześniej wspomnianych pań.

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej

Z jednej strony bardzo wyczerpujące, ale z drugiej bardzo skuteczne. To, co nam proponuje Ewa Chodakowska, pozwala na uzyskanie zamierzonych celów. Do najbardziej popularnych jej treningów możemy zaliczyć:

  • sklapel
  • killer
  • turbospalanie

Możemy jeszcze zetknąć się z programem o nazwie Trening z gwiazdami, ale on jest mniej popularny. W każdym z tych programów chodzi o to, aby zgubić zbędne kilogramy oraz o wymodelowanie sylwetki ciała. Na pewno również wskażemy na bardzo dobre opinie na temat tych treningów.

Ćwiczenia Anny Lewandowskiej

Żona naszego najlepszego piłkarza jest autorką wielu różnych propozycji treningowych. Poza tym również znajdziemy w tych programach wiele cennych rad na temat odpowiedniego żywienia. Mówiąc o jej treningach, możemy wskazać na propozycję siedmiu treningów po 15 minut. To odpowiednia propozycja dla osób zabieganych. Dzięki tym treningom nie tylko schudniemy i uzyskamy dobrą sylwetkę ciała, ale osiągniemy coś więcej. Mowa jest o wzmocnieniu poszczególnych partii mięśni. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele, a więc można wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

Co powinniśmy wybrać?

Wskazaliśmy na obie propozycje. Musimy zapytać jednak o to, na co finalnie powinniśmy postawić? Każdy ma swoje własne preferencje oraz oczekiwania. Porównując obie trenerki i ich programy, wskażemy na to, że Ewa Chodakowska jest bardziej dokładna w opisie ćwiczeń. Można o niej mówić jako o większej profesjonalistce. W przypadku treningów Anny Lewandowskiej wskażemy na większą uniwersalność, możliwość łączenia ze sobą poszczególnych składników treningu. Co powinniśmy wybrać? Tutaj każdy musi zdecydować sam. Zarówno jeden jak i drugi trening na pewno może nam przynieść bardzo wiele zadowolenia i osiągnięcie zamierzonych celów. Wybrać możemy jedną lub drugą opcję. Możemy jak najbardziej również postawić na trening prowadzony przez innego trenera.

By: Aneta R.