Informacje i porady o dietach

Węglowodany w diecie

węglowodany

Węglowodany to energia, to jeden z tych elementów w naszym pożywieniu, który powinien się tam znaleźć. Nie musimy owych węglowodanów dostarczać każdego dnia z uwagi na to, że ów organizm jest w stanie korzystać z pewnych zapasów i tym samym nadmiar węglowodanów jest odkładany. Oczywiście nie można również mówić o tym jakoby owych węglowodanów w diecie mogłaby się znaleźć dowolna ilość, ponieważ to także może nie być dla nas korzystne.

Zapotrzebowanie na węglowodany

W dużej mierze zapotrzebowanie na owe węglowodany zależy od trybu naszego codziennego życia. Jeśli bowiem prowadzimy bardzo aktywne życie, to tego składnika pokarmowego potrzebujemy znacznie więcej, a tym samym powinniśmy go nawet dostarczać każdego dnia. Co innego jeśli mamy do czynienia z siedzącym trybem życia, gdyż w takiej sytuacji po węglowodany możemy sięgnąć nieco rzadziej. Nasza rzeczywistość jest jednakże taka, że tak naprawdę większość z nas spożywa duże ich ilości każdego dnia.

Co warto jeść?

Ziemniaki, pieczywo, pierogi, makarony to jedne z głównych składników pożywienia, które są dla nas źródłem węglowodanów i po które wielu z nas sięga. Bardzo istotnym elementem jest unikanie łączenia owych węglowodanów z tłuszczem, a dotyczy to zwłaszcza osób, które dbają o swoją linię, które nie chcą przytyć lub które chcą się odchudzić. Takie połączenia na pewno mogą negatywnie wpłynąć na sylwetkę ciała i tym samym mogą spowodować nadmierne przybranie na wadze. Węglowodany to ważny składnik pokarmowy ale powinien być on bezwzględnie przyjmowany z bardzo dużą rozwagą.

By: Aneta R.