Informacje i porady o dietach

Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

Jeśli właśnie się odchudzasz, czy też starasz się żyć zdrowo i zadbać idealnie o swój organizm, pamiętaj że to odżywianie jest kluczową rolą w Twoim codziennym życiu. Tym samym aby efekty były jak najlepsze powinieneś zawsze pamiętać o śniadaniu. Powinno być one spożyte nie później aniżeli godzinę po obudzeniu się. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie śniadanie dostarczamy sobie energii niezbędnej do pracy i pobudzamy do działania układ pokarmowy.

prawidłowo skomponowane śniadanie

Prawidłowo skomponowane śniadanie

Chcesz aby twoje śniadanie było prawidłowo skomponowane? Pamiętaj że musi składać się ono z węglowodanów złożonych. Znajdziemy je między innymi jedząc w czasie śniadania pieczywo pełnoziarniste, razowe, płatki owsiane górskie. To właśnie te produkty dostarczą nam ogromną ilość energii, a także sprawią, że zdołamy  utrzymać stabilny poziom cukru we krwi. Oczywiście wiedzieć należy, że w czasie śniadania znaleźć się w nim powinno również białko, które to pochodzi z chudych produktów. Najlepsza będzie wędlina, biały ser. Dodać również warto świeże warzywa, które dostarczą nam witamin i minerałów.

Niewielkie porcje – wiele energii

Śniadanie wcale nie musi być obfite. Wystarczy jeśli będzie adekwatnie skomponowane, dlatego dostarczy nam zarówno węglowodanów, białek, jak i witamin oraz minerałów. Śniadanie lekkie nie dostarczy nam dużej ilości kalorii, lecz zaspokoi nasze potrzeby na energię, dzięki czemu zachowamy odpowiednią aktywność przez cały dzień. Śniadanie przyśpieszy przemianę materii w ciągu dnia, a tym samym szybciej schudniemy.

 

By: Aneta R.