Informacje i porady o dietach

Siedzący tryb życia – staraj się go unikać!

siedzący tryb życia

Nawet jeśli wciąż stosujesz dietę i adekwatnie się odżywiasz to jednak wciąż możesz mieć problem z nadwagą. Dlaczego? Odpowiedz jest prosta jeśli prowadzisz siedzący tryb życia i zero aktywności ruchowej. Jednakże to nie jedyny negatywny skutek siedzącego trybu życia, ponieważ może prowadzić również do chorób. Jeśli nie żyjesz aktywnie, nawet dieta cud, nie pomoże ci schudnąć i pokonać nadwagi.

Ludzki organizm a ruch

Ludzki organizm nie jest przystosowany do bierności fizycznej. Natura nie przygotowała nas abyśmy każdego dnia wylegiwali się przed telewizorem, czy też spędzali większość dnia siedząc. Niestety w praktyce siedzimy około 6 godzin w pracy, zaś po powrocie do domu, sytuacja wcale nie ulega zmianie. Mało kto udaje się po pracy na siłownię, a przeciwnie woli poleniuchować i odpocząć w domu.

Przyczyna chorób i schorzeń

Jeśli już od najmłodszych lat prowadzimy siedzący tryb życia, może być to dla nas przyczyną znacznej ilości problemów i chorób, czy też innych dolegliwości. Konsekwencje wcale nie muszą ujawnić się szybko, ale mogą być naprawdę poważne. Nie tylko nadwaga jest konsekwencją braku uprawiania sportu jest nie tylko wysoka masa ciała i nadwaga, ale również ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego. W krwi podnosi się również poziom cholesterolu, co sprawia, ze zmniejsza się wydolność i przyswajalność tlenu w organizmie.

Nie warto wypoczywać bezczynnie. Lepiej iść na spacer, czy pojeździć na rowerze. Nie musisz uprawiać trudnych i mozolnych sportów, wystarczy że po prostu będziesz się ruszać.

By: Aneta R.