Informacje i porady o dietach

Siedzenie na poduszce sensomotorycznej

Siedzenie na poduszce sensomotorycznej

W dzisiejszych czasach siedzimy wiele – w pracy, domu, autobusie, czy samochodzie. Choć jest to wygodne, niestety nie jest zdrowie. Skutkiem po już po krótkim czasie są problemy z kręgosłupem. Aby im zapobiec warto sięgnąć po poduszkę sensomotoryczną.

Co daje poduszka sensomotoryczna?

Prawidłowa sylwetka w czasie siedzenia – to główne zastosowanie. Dzięki niej odciążone są plecy. Jej właściwości powodują, że mięśnie pozostają w ciągłym ruchu. Wspiera także ciężar ciała, zwłaszcza w czasie zmiany pozycji. Kolejną zaletą jest jej wygoda, oraz wsparcie dla mięśni nóg i stop. Dzięki poduszkom sensomotorycznym poprawia się układ krążenia. Chętnie korzystają z niej pracownicy biurowi, zawodowi kierowcy, oraz osoby starsze. Poduszki sensoryczne bowiem zmniejszają ryzyko upadków. Odporne na uszkodzenia, dzięki czemu służą przez długi czas.

Zobacz: http://www.sissel.com.pl/sissel-sitfit-plus.html

W przypadku tego typu poduszek mamy szeroki wybór. Owalne, okrągłe, czy kwadratowe. Potocznie często nazywane są „jeżykami”, a to ze względu na charakterystyczne, gumowe wypustki. Poduszki sensomotoryczne dostępne są w wielu kolorach.

Dodatkowe zalety, to ich estetyka, oraz bezpieczeństwo, gdzie mogą korzystać z nich także alergicy.

Jak siedzi się na poduszce sensomotorycznej?

Potocznie siedzenie na poduszce sensomotorycznej określa się jako „siedzenie dynamiczne”. Tego typu poduszki wymuszają właściwe ułożenie pleców. Regulują napięcie mięśni posturalnych, co powoduje zmniejszenie przeciążenia kręgosłupa.

Wyżej wspomniane gumowe wypustki masują mięśnie. Ponadto naruszają receptory czuciowe. Dzięki temu mięśnie odprężają się, poprawia się również ukrwienie stóp.

Ćwiczenia z poduszka sensomotoryczną

Tego typu poduszki służą również do wykonywania ćwiczeń. Dzięki nim można poprawić m.in. koordynacje ruchową, równowagę, a także prawidłowe przenoszenie ciężaru z nogi na nogę. Przez lekarzy i fizjoterapeutów zalecana jest jako forma rehabilitacji także dla pacjentów po ciężkich urazach ruchu.

By: NaDiecie