Informacje i porady o dietach

Praca przy komputerze – jak zadbać o kręgosłup?

Praca przy komputerze - jak zadbać o kręgosłup?

Praca w korporacjach – dziś zawód, który dotyczy wielu z nas. Kilkugodzinne siedzenie przy komputerze nie sprzyja zdrowiu naszych pleców. Co więcej wkrótce zaczyna cierpieć cały organizm. Wielu z nas nie wie jak prawidłowo siedzieć przed komputerem. Warto więc dowiedzieć się więcej o tym jak zadbać o kręgosłup przed komputerem.

Prawidłowa pozycja siedząca

Pierwsza zasada. Głowa nie odchyla się w żadną stronę. Wzrok znajduje się na wprost ekranu monitora. Plecy powinny być wyprostowane, z pełnym podparciem. Dłonie na klawiaturze ułożone prosto. Zadbaj, by nogi pod biurkiem miały pełną swobodę. Stopy również nie mogą być bez podparcia. Ma to zły wpływ na ich mięśnie i układ krążenia. Pomoże Ci w tym podstawek pod stopy.

Pamiętaj o przerwach w pracy

W czasie pracy warto wstać, by choć na 15 minut zmienić pozycje ciała. O zdrowy kręgosłup możesz zadbać wprowadzając kilka prostych nawyków. Półgodzinne spacery na świeżym powietrzu, czy godzina aktywności fizycznej tygodniowa sprawią, że poczujesz się znacznie lepiej.

Zobacz również: http://www.e-poduszki.pl/siedzacy-tryb-zycia-r76

Odpowiednia dieta

Dzięki niej w twoim organizmie nie zaczną się odkładać szkodliwe toksyny, które sprzyjają nadwadze. Otyłość jak wiemy, to często początek wielu problemów z kręgosłupem. Zadbaj więc o to, by czuć się jednocześnie najedzonym, a nie przeciążonym. Pomogą Ci w tym produkty zawierające duże ilości białka, oraz błonnika. Wskazane są także węglowodany. Staraj się pamiętać o stałej porze posiłków.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Cieszą się ogromnym zaufaniem wśród klientów. Sprawdzają się jako rehabilitacja i profilaktyka. Wskazane dla osób pracujących przed komputerem. Masują mięśnie, dzięki czemu nie ulegają one zastygnięciu. Pomagają uzyskać lepszą równowagę i koordynacje ruchową. Dzięki nim nasze mięśnie mimo siedzącej pozycji pozostają w ciągłym ruchu. W przypadku niektórych rodzajów poduszek (sensomotoryczne) możemy regulować ich twardość za pomocą pompki. Najważniejsze, że dzięki nim nasze plecy zostają odciążone. Dodatkowe zalety poduszek ortopedycznych do siedzenia to wygoda, utrzymanie, odporność na uszkodzenia mechaniczne, oraz estetyka. Tego typu poduszki nie odkształcają się pod wpływem nacisku, dlatego na długo zachowują wysoką jakość.

Jak siedzenie wpływa na kręgosłup?

Początkowo pojawiają się bóle i uczucie sztywności pleców, szyi i karku. Z czasem pojawiają się trudniejsze dolegliwości. Dotyczą one kręgosłupa, ale i całego organizmu. Na schorzenia pleców cierpią dziś coraz młodsi pacjenci.

By: NaDiecie