Informacje i porady o dietach

Pinnacle studio – obraz, a rzeczywistość

Pinnacle studio – obraz, a rzeczywistość

Aktualnie obraz jest tak samo ważny, co tekst i dźwięk – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dowodem na to może być chociażby doskonale znane nam selfie, czy krótkie nagrania na portalach społecznościowych poprzez które nie tylko zatrzymujemy ważne momenty naszego życia, ale i w szybki sposób dzielimy się nimi. Siła i wysoka jakość obrazu przy dzisiejszych urządzeniach technologicznych nie jest luksusem, a standardem. Warto więc powiedzieć sobie nieco więcej na temat programów graficznych. My ściślej postanowiliśmy skupić się na programie pinnacle studio.

Czym jest ten program?

Pinnacle studio inaczej określany jest jako edytor filmów dający możliwość robienia wysokiej jakości wideo filmów z wakacji, lub wycieczek. Dzięki pinnacle studio możemy uwiecznić takie wydarzenia jak: wesela, spotkania ze znajomymi, czy koncerty itp. Pozostając przy temacie wydarzeń muzycznych nie można nie wspomnieć o możliwości przygotowania profesjonalnej ścieżki dźwiękowej, która odpowiada długości danego klipu. A to wszystko w automatycznej synchronizacji z wielu kamer.

Gdzie można zainstalować pinnacle studio?

Ten program obsługują m.in. takie formaty jak: AVCHD, AVCHD Lite, BD Blu-ray, DV, HDV, AVI, MPEG-1, MPEG-2, DivX, MPEG-4, 3GP (MPEG-4, H.263), WMV, QuickTime (DV, MJPEG, MPEG-4, H.264) czy DivX Plus MKV, pliki graficzne w tym BMP, GIF, JPG, PCX, PSD, TGA, TIF, WMF, PNG, J2K , a także audio MP3, MPA, M4A, WAV, AC3 i WMA. Warto wspomnieć, że ostatnich sześć formatów uznawanych jest jako najpopularniejsze w Polsce.

Dodatkowe informacje o pinnacle studio

Samo szybkie przygotowanie klipu to jedna kwestia, a ich bezpośrednia możliwość poprawki w dowolnym momencie to z pewnością jedna z ogromnych zalet. I to zarówno pod względem obrazu, jak i dźwięku. Jeśli chodzi o sam program to warto wspomnieć, że poprzez ilość funkcji mamy kilka ich odsłon. To też w niektórych edycjach mamy możliwość pracy z czteroma kamerami, w innych z sześcioma. Co ważne jednak w każdej wersji jest możliwość pracy z kilkoma kamerami. Wracając na moment do obróbki dźwięku to w pinnacle studio możemy wyciszyć tło, dzięki czemu uzyskujemy lepszy efekt głównej narracji.

Pinnacle studio ma też dodatkowe funkcje jak: różnego rodzaju rozmycia, a także stabilizacje obrazu, czy korekcje geometrii. Przy najnowocześniejszych wersjach mamy też możliwość pracy ze smartfonem. W dobie portali społecznościowych ta funkcja może stać się rzeczywiście wkrótce bardzo popularna.

By: NaDiecie