Informacje i porady o dietach

Owoce, które odchudzają

ananas

Jeśli jesteś na diecie, powinieneś wiedzieć, że niektóre owoce mają niesamowite właściwości odchudzające. To właśnie po nie warto sięgnąć w chwili kiedy pragniemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Jakie owoce warto wprowadzić do swego codziennego menu?

Opuncja figowa – zmniejsza uczucie głodu

Opuncja figowa znakomicie hamuje uczucie głodu, dlatego nie tylko jemy mniejsze posiłki, ale także łatwiej uniknąć podjadania pomiędzy posiłkami. Dodatkowo zmniejsza ona wchłanianie tłuszczu a także ma działanie odtruwające. Opuncja jest niezwykle popularna w Meksyku. Używa się jej w leczeniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych i obniżaniu poziomu glukozy we krwi ale także do leczenia ran i skaleczeń. Wyciąg z opuncji jest znakomitym sposobem na odchudzanie.

Grejpfrut – szybciej spalisz tłuszcz

Grejpfrut jest owocem nie tylko bardzo bogatym w witaminy, ale ceni się go również za właściwości odchudzające. Nic w tym dziwnego, ponieważ pobudza on spalanie tłuszczów, a także sprawia, że przemiana materii jest o wiele szybsza. Jedząc go regularnie poprawimy pracę jelit, oraz oczyścimy organizm z toksyn.

Papaja usunie toksyny

Papaja również cechuje się właściwościami odchudzającymi, a dodatkowo oczyszcza nasz organizm z toksyn. Papaja to owoc, który skutecznie przyśpieszy metabolizm i pozytywnie wpłynie na układ pokarmowy.

Ananas poprawi trawienie

Ananas zawiera bromelainę, która jest enzymem rozkładającym białko, a tym samym usprawnia trawienie. Sprawdza się nie tylko w czasie odchudzania, ale również w problemach z cellulitem. Zawiera w sobie wiele błonnika dlatego poprawia pracę

By: Aneta R.